За рік в Україні заборонили майже 200 фільмів

Протест Копирайт изображения UNIAN
Image caption Громадські активісти неодноразово закликали заборонити фільми, які вони вважають антиукраїнськими. Інші називали це закликами до цензури

Протягом 2016 року для демонстрування в України заборонили 186 назв фільмів та серіалів на підставі їхньої невідповідності закону "Про кінематографію" - про це повідомили у Держкіно.

З них 53 назви заборонили на підставі рішення Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів.

58 - такі, "що вироблені фізичними та юридичними особами держави-агресора після 1 січня 2014 року".

75 назв заборонили "у зв'язку з участю осіб, внесених до переліку осіб, що становлять загрозу національній безпеці України".

За статтею 15-1 закону "Про кінематографію", в Україні заборонені фільми, що "містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора, створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів держбезпеки, виправдовують окупацію України".

У 2015-му році набув чинності закон про заборону розповсюдження й демонстрації фільмів і серіалів, що популяризують чи містять пропаганду силових структур Росії.

Минулого року в Україні заборонили показ усіх російських фільмів, випущених з 1 січня 2014 року.

Окрім того, 1 січня цього року набрав чинності закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему