Туск назвав Туреччину "відірваною від реальності"

Чоловік з прапором Туреччини біля консульства Нідерландів у Стамбулі, 13 березня 2017. Копирайт изображения EPA
Image caption Чоловік з прапором Туреччини біля консульства Нідерландів у Стамбулі, 13 березня 2017

Туреччина "повністю відірвана від реальності", коли називає голландців фашистами, заявив президент Європейської Ради Дональд Туск.

Так він прокоментував дипломатичний скандал між Туреччиною та європейськими країнами щодо кампанії до турецького референдуму.

Президент Реджеп Таїп Ердоган назвав голландців "пережитками нацизму і фашизму" після того, як Нідерланди скасували дозвіл на посадку літака турецького міністра закордонних справ Мевлюта Чавушоглу.

Розлючений ситуацією турецький президент звинуватив ‎Нідерланди у неспроможності запобігти масовому вбивству боснійських ‎мусульман у Сребрениці у 1995 році.‎

Відповідальність за вбивства мусульман - на боснійських сербах, і прем'єр Нідерландів Марк Рютте назвав слова ‎турецького президента "мерзенною фальсифікацією".

Копирайт изображения Reuters
Image caption Сутички між поліцією та демонстрантами на вулиці біля турецького консульства в Роттердамі, 12 березня 2017

У своєму виступі в європейському парламенті Дональд Туск сказав, що Нідерланди були "місцем свободи та демократії. І, звісно, Роттердам".

"У місті Еразма, яке було жорстоко знищено нацистами, зараз головує мер, народжений в Марокко", - зауважив пан Туск.

"Якщо хтось бачить у Роттердамі фашизм, він геть відірваний від реальності", - додав голова Європейської Ради.

Також на цю тему