У Лондоні поруч із синагогою з'явився знак "Обережно, євреї!"

дорожній знак "Обережно: євреї!" Копирайт изображения PA
Image caption Імпровізований дорожній знак прикріпили до ліхтарного стовпа біля синагоги

На півночі Лондона на ліхтарному стовпі поряд із синагогою з'явився дорожній знак у формі червоного трикутника, в центрі якого зображений чоловічий силует у традиційному для ортодоксальних іудеїв вбранні - довгому жупані та капелюсі.

Це сталося в районі Стамфорд-Гілл, де живуть переважно ортодоксальні іудеї.

Єврейське товариство Shomrim NE London повідомило поліцію про знак у вівторок ввечері і розмістила його фотографію в своєму акаунті в Twitter.

Організація каже, що його поява викликала "тривогу і стурбованість" місцевої єврейської громади.

Копирайт изображения Twitter
Image caption Інформацію про появу образливого знаку розповсюдила місцева єврейська організація Shomrim NE London

У середу знак із ортодоксальним іудеєм зняли співробітники районної ради Гакні.

Як розповів BBC один із активістів Shomrim Баррі Бард, особливе занепокоєння у його колег викликав той факт, що це акція явно була ретельно спланована.

"Жителям Стамфорд-Гілла, на превеликий жаль, не звикати до антисемітських витівок, але в більшості випадків - це словесні образи або навіть прояви насильства. Той, хто влаштував це, напевно зробив зусилля, щоб змусити жителів району непокоїтися і боятися".

Дайан Еббот, тіньова міністерка внутрішніх справ і депутат парламенту від лондонського округу Гакні, до юрисдикції якого належить Стамфорд-Гілл, назвала цю акцію "огидною і неприйнятною".

Інший депутат-лейборист від сусіднього округу Тоттенгем Девід Леммі сказав, що ця витівка демонструє "жахливу, підлу поведінку, якій немає місця в нашому суспільстві".

Копирайт изображения @JSavageTweets
Image caption У цьому районі помітили й інші імпровізовані знаки такого типу

BBC стало відомо, що по сусідству також знайшли схожі знаки із силуетами літньої жінки і чоловіка з ожирінням.

За даними влади Гакні, у Стамфорд-Гіллі проживають близько 30 тисяч ортодоксальних іудеїв. Це найбільша іудейська громада в Європі.

У лютому благодійна організація Community Security Trust повідомила, що кількість антисемітських злочинів в Британії за минулий рік зросла більш ніж на третину і сягнула рекордного рівня.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему