Суд заблокував нову міграційну заборону Трампа

Протести у США Копирайт изображения AFP
Image caption Міграційна заборона Трампа спровокувала хвилю протестів у США

Федеральний суддя штату Гаваї Деррік Вотсон не дозволив набути чинності новій забороні на в'їзд до США громадянам шести мусульманських країн. Це сталося за кілька годин до того, як заборона мала почати діяти.

Суддя задовольнив позов штату Гаваї, який вимагав призупинити дію указу президента Дональда Трампа.

У відповідь пан Трамп звинуватив суддю в перевищенні повноважень і заявив, що буде відстоювати свій указ у Верховному суді.

На початку березня Гаваї стали першим штатом, який звернувся до суду з проханням скасувати нову підписану Трампом заборону. Першу заборону, запроваджену президентом США в січні, скасував окружний суд Сіетла.

Як ішлося у позові, поданому до федерального суду в Гонолулу, заборона на в'їзд порушує конституцію США, оскільки дискримінує людей на підставі їхньої національної приналежності.

Також представники штату стверджували, що через заборону постраждає туризм і зменшиться можливість запрошувати іноземних студентів і працівників.

Новий указ мав призупинити на 90 днів в'їзд до США громадян шести країн з переважно мусульманським населенням - Ірану, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану, а також призупинити прийом біженців на 120 днів.

"Безпрецедентне перевищення повноважень"

Копирайт изображения Reuters
Image caption На ралі в Нешвіллі Трамп сказав, що має намір оскаржувати рішення суду

Рішення судді Дерріка Вотсона є "безпрецедентним перевищенням повноважень суду", заявив президент Трамп у виступі на ралі перед своїми прихильниками в Нешвіллі.

"Закріплений в Конституції закон дає президенту право тимчасово зупиняти потік мігрантів, якщо він вважає, що це слугує національним інтересам нашої країни", - сказав Трамп.

Він пообіцяв відстоювати указ на будь-якому рівні, "аж до Верховного суду".

"Ми переможемо", - додав пан Трамп.

Президент мотивував свій указ бажанням не допустити проникнення в країну терористів, але його критики назвали запропоновані заходи дискримінаційними.

Попередній указ Трампа про імміграційну політику був заблокований федеральним судом.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему