Новий постпред США в ООН: "Ми не можемо довіряти Росії"

Під час передвиборної кампанії Трампа Хейлі зізнавалася, що не є його шанувальником Копирайт изображения Getty Images
Image caption Під час передвиборної кампанії Трампа Хейлі зізнавалася, що не є його шанувальником

У своєму першому інтерв'ю постійний представник Сполучених Штатів в ООН Ніккі Хейлі, призначена адміністрацією Дональда Трампа, закликала не ставитися легковажно до загроз, що йдуть від Росії.

"Сприймайте це серйозно. Ми не можемо довіряти Росії. Ми ніколи не повинні довіряти Росії", - сказала вона в інтерв'ю телеканалу NBC. Таким чином, вона зайняла набагато жорсткішу позицію, ніж президент Трамп. Той неодноразово говорив, що його адміністрація зможе краще порозумітися з Москвою, ніж це вийшло у його попередника Барака Обами.

Постпред США в ООН говорила про Росію, відповідаючи на запитання ведучого про нові звинувачення в хакерських атаках, які прозвучали напередодні на адресу російських спецслужб.

Міністерство юстиції США пред'явило звинувачення у справі про злом акаунтів користувачів Yahoo групі хакерів, серед яких виявилося двоє співробітників ФСБ Росії - Дмитро Докучаєв і Ігор Сущин. Звинувачення пред'явлені також двом хакерам Олексію Бєланов і Каріму Баратова, які ймовірно працювали на них.

Докучаєв - один з обвинувачених у справі про держзраду на користь США, яка розслідується у Росії. З грудня минулого року він під арештом. Разом з ним у цій справі в грудні арештували його начальника - голову відділу Центру інформаційної безпеки ФСБ Сергія Михайлова, а також топ-менеджера "Лабораторії Касперськог" Руслана Стоянова.

Восени компанія Yahoo повідомила про найбільший витік особистих даних 500 млн користувачів, який стався у 2014 році. Вкрадені дані включали особисту інформацію, в тому числі імена користувачів і електронна переписка, дати народження, телефонні номери і зашифровані паролі, а також "незашифровані секретні питання і відповіді на них", які використовувалися для додаткової верифікації доступу.

На початку лютого пані Хейлі завила, що санкції проти Росії залишатимуться в силі до тих пір, поки Крим не повернуть Україні, а Росія не доб'ється виконання мінських угод.

Хейлі затвердили постійним представником США в ООН в січні. За неї проголосували 99 сенаторів, четверо висловилися проти.

44-річна Хейлі народилася в родині індійських іммігрантів-сикхів, вона член Республіканської партії і наймолодший губернатор штату в США.

Під час передвиборної кампанії Трампа Хейлі зізнавалася, що не є його шанувальником. Під час республіканських праймеріз вона спочатку підтримувала сенатора Марко Рубіо, а потім сенатора Теда Круза.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему