Порошенко затвердив санкції проти російських банків

банк
Image caption Цього тижня активісти в центрі Києва заблокували роботу центрального ‎відділення "Сбербанка России", заклавши вхід цеглою.

Петро Порошенко затвердив санкції проти низки російських банків, ввівши у дію відповідне рішення РНБО. Про це повідомила прес-служба президента.

Санкції строком на один рік будуть застосовані до публічних акціонерних товариств "Сбербанк", "ВіЕс Банк", "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", "ВТБ БАНК", "БМ БАНК".

Ці заходи спрямовані на те, аби запобігти виведенню капіталів цих банків за межі України, додали у прес-службі президента.

Як розповів напередодні заступник голови Нацбанку Яків Смолій, застосування таких санкцій - це заборона на операції на користь материнських банків.

Це надання міжбанківських кредитів, виплати дивідендів і процентів, розподіл прибутків і капіталу. Раніше докапіталізація українських філій російських банків здійснювалася переважно за рахунок капіталу материнських структур.

Як повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова, нині зобов'язання банків із російським держкапіталом перед фізичними та юридичними особами в Україні складають 36 млрд грн (21 млрд грн - зобов'язання перед фізичними особами, 15 млрд грн - перед юридичними особами), тоді як їхні кредитні портфелі - 150 млрд грн.

У Кремлі вже заявили, що санкції проти російських банків в Україні суперечать міжнародному праву, і наголосили, що Москва захищатиме інтереси російських фінустанов.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему