Сирія обстріляла ізраїльські бойові літаки

Ізраїльські військові заявили, що жоден літак не постраждав Копирайт изображения AFP
Image caption Ізраїльські військові заявили, що жоден літак не постраждав

Після того, як літаки ВПС Ізраїлю завдали ударів по Сирії, їх обстріляли зенітними ракетами. Жоден літак не збили, заявляють ізраїльські військові. Однак сирійська армія стверджує, що їй таки вдалося збити один з літаків.

Представники ізраїльської армії повідомили, що її бойові літаки в ніч на п'ятницю влучили у кілька цілей в Сирії і вже перебували у повітряному просторі Ізраїлю, коли по ним випустили кілька ракет.

Одну з ракет перехопили ізраїльські ППО. Решта - не влучили в ціль, жоден літак не постраждав, йдеться в заяві армії оборони Ізраїлю.

У свою чергу, сирійська армія заявила, що ракети сирійських ППО влучили у два літаки. Один з них, як стверджують у Дамаску, впав. Всього літаків було чотири, заявляють сирійські військові.

В ізраїльських поселеннях на Західному березі Йордану під час ракетних ударів звучали сирени. Невідомо точно, куди впали інші ракети. Представник армії Ізраїлю сказав тільки, що безпеці ізраїльських громадян нічого не загрожувало.

Це рідкісний випадок, коли ізраїльські військові підтверджують, що їхня військова авіація провела операцію в Сирії.

Копирайт изображения Reuters

Сирійські урядові війська вкрай рідко відкривають вогонь по ізраїльських бойових літаках, коли ті завдають ударів по сирійській території. Один запуск ракети був зафіксований кілька місяців тому, повідомляли ізраїльські військові.

АFP називає цю подію найсерйознішим інцидентом між двома країнами з моменту початку конфлікту у Сирії.

Раніше ізраїльські ВПС не раз завдавали авіаударів по Сирії, заявляючи, що прагнуть запобігти переміщенню зброї шиїтського угруповання "Хезболла".

У наприкінці 2015 року один з лідерів "Хезболли" Самір Кантар був убитий в передмісті Дамаска в результаті авіаудару. Ліванське радикальна шиїтське угрупування звинуватило у нападі ізраїльську авіацію. ЦАХАЛ не підтвердив, але і не спростував свою причетність до події.

Ізраїльський телеканал Channel 10 повідомляє, що і в цьому випадку метою авіаудару був озброєний конвой "Хезболли".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему