Британська спецслужба відкинула звинувачення у прослуховуванні Трампа

GCHQ Копирайт изображения PA
Image caption Центр урядового зв'язку Британії визнав звинувачення на свою адресу занадто важливими, щоб залишати їх без відповіді, відзначають коментатори

Центр урядового зв'язку Британії (Government Communications Headquarters, GCHQ) заявив, що не прослуховував телефонні розмови Дональда Трампа під час передвиборчої кампанії в США.

У GCHQ вважають звинувачення на адресу британського агентства абсурдними і смішними, а також закликали їх ігнорувати.

Версію про те, що телефони в "Трамп-тауер" прослуховувалися за допомогою британської розвідки за дорученням Барака Обами, раніше висунув колишній суддя Ендрю Наполітано в ефірі телеканалу Fox News, де він працює юридичним аналітиком.

Пізніше про цю версію згадав і прес-секретар Білого дому Шон Спайсер.

"Нещодавні заяви, зроблені коментатором Ендрю Наполітано про те, що нібито GCHQ мало завдання прослуховувати обраного президента, - це абсурд", - йдеться в заяві британського агентства.

"Вони абсолютно безглузді, і їх слід ігнорувати", - підкреслили у відомстві.

Як зазначає кореспондент ВВС з безпеки Гордон Корера, GCHQ зазвичай не коментує такі заяви, проте підозри, висловлені Трампом, були настільки чутливі, що в агентстві вирішили не залишати їх без відповіді.

У четвер в комітеті сенату США з питань розвідки і безпеки також заявили, що не знайшли жодних доказів того, що "Трамп-тауер" перебував під наглядом спецслужб - ані в період передвиборчої кампанії, ані після голосування.

На початку березня Дональд Трамп заявив, що його колишня штаб-квартира "Трамп-тауер", де базувався передвиборчий штаб, прослуховувалася.

У причетності до цього він звинуватив свого попередника Обаму. "Дізнався, що Обама підключився до моєї вежі акурат перед перемогою. Нічого не знайшов. Це Маккартизм!" - писав Трамп у Twitter.

Президент США просив комітет з розвідки Конгресу перевірити ці повідомлення в рамках розслідування про імовірне втручання Росії в президентську кампанію.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему