Перші британські вояки із групи швидкого реагування НАТО прибули до Естонії

британський контингент у Естонії Копирайт изображения MOD
Image caption Британські вояки прибули до Естонії на літаку Королівських повітряних сил Voyager

Завданням найбільшого з часів "холодної" війни британського контингенту у Європі, який загалом становитиме 800 військових, є стримування можливої "російської агресії".

Наразі до Естонії прибули 120 вояків із 5-го стрілкового батальойну, аби створити командний штаб, перш, ніж у квітні до Естонії прибуде решта контингенту.

Міністр оборони Британії сер Майкл Феллон заявив, що метою контингенту є стримування "російської агресії". За його словами, присутність контингенту є необхідною "через зростаючу російську агресію, яку ми бачили, і потребу у запевненні наших союзників на східному кордоні НАТО".

Водночас міністр наголосив, що це є "захисним контингентом", і що його мета не полягає у "провокуванні чи ескалації" наприуження.

Він також повідомив ВВС, що це є найбільшим переміщенням британських військових у Європі після завершення "холодної" війни.

Копирайт изображения MOD
Image caption Британські танки будуть доправлені до Естонії із Німеччини паромом

Кореспондент ВВС з питань оборони Джонатан Вілі каже, що вояки добре підготовлені до різних загроз, а британський уряд усвідомлює, що Росія може використовувати дезінформацію, фейкові новини та інші провокації за час базування контингенту.

Літак із першою групою британських вояків приземлився на аеродоромі Емарі, де їх зустрів естонський міністр оборони Маргус Цахкна.

Наступного тижня очікується прибуття парома із Німеччини, яким до Естонії будуть перевезені танки Challenger 2, самохідні гаубіци AS90 та бронемашини.

Британія відіграє провідну роль у операції НАТО із "посиленні присутності", метою якої є зміцнення східних кордонів альянсу.

У Польщі, Естонії, Латвії та Литві планується розмістити чотири батальойни загальною чисельністю 4 тисячі вояків національних армій країн НАТО.

В Естонії, крім британців, будуть присутні військові із Франції і Данії.

Росія вже заявила, що сприймає позиції сил НАТО поблизу своїх кордонів як загрозу.