Держсекретар США розпочав складний візит до Китаю

візит Тіллерсона до Китаю Копирайт изображения EPA

Дежавний секретар США Рекс Тіллерсон розпочав візит до Китаю. Китай є останнім пунктом у турне нового керівника американської дипломатії Східною Азією.

Головною темою турне стало обговорення північнокорейської ядерної і ракетної програм.

Напередодні у Сеулі пан Тіллерсон заявив, що у разі, як КНДР загрожуватиме безпеці Південної Кореї чи американським обєктам на її території, може бути військова відповідь.

США допустили можливість військових дій проти КНДР

Тим часом президент США Дональд Трамп написав у Twitter, що Пхеньян "поводиться дуже погано", а Пекін "робить надто мало, аби із цим впоратися".

Копирайт изображения AFP
Image caption Головною темою азійського турне Тіллерсона стала ядерна і ракетна програми КНДР

6 березня Півнчіна Корея запустила чотири балістичні ракети, назвавши це репетицією удару по американських базах у Японії.

Міжнародне товариство засудило ці дії, а США та Японія вимагали скликати Раду Безпеки ООН.

Три із чотирьох ракет впали у море у економічній зоні Японії. Тоді ж президент США заявив, що регіон вийшов "на новий рівень загрози".

Голова китайського МЗС Ван Лі закликав Північну Корею припинити запуски балістичних ракет і ядерні випробування, аби "запобігти кризі, що насувається".

Пекін вважає, що у відповідь США та Південна Корея мають призупинити спільні військові навчання, які завжди викликають роздратування КНДР.

Наступного дня американські військові повідомили про прибуття до Південної Кореї протиракетних систем THAAD.

Раніше плани США розмістити ці системи у Південній Кореї, що були погоджені у 2016 році, викликали протести Китаю, який побоюється, що радари протиракетної оборони здатні контролювати його повітряний простір на більшу глибину. Невдоволення системою ПРО висловили і у Москві.

Очікується, що саме це стане однією із тем нинішніх переговорів у Пекіні.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему