ЄС стежитиме за наслідками блокади ОРДЛО для цивільних

гуманітарна допомога Копирайт изображения UNIAN
Image caption Гуманітарні вантажі українських і міжнародних організацій можуть перетинати лінію розмежування без обмежень

Європейський Союз уважно спостерігатиме за тим, якими будуть наслідки рішення РНБО про припинення переміщення вантажів через лінію розмежування з непідконтрольними Києву територіями для цивільних.

Про це повідомила речник Європейської служби зовнішньої дії Майя Косьянчич.

"Ми будемо уважно стежити за наслідками цього рішення для цивільного населення", - цитує УНІАН слова речниці.

При цьому пані Косьянчич наголосила, що Мінські угоди залишаються основою для мирного та сталого врегулювання конфлікту на сході України:

"Їх положення, зокрема ті, що стосуються припинення вогню, відведення важкого озброєння, відновлення соціально-економічних зв'язків між окремими районами Донецької і Луганської областей і решти частини країни, а також оподаткування в рамках українського законодавства, повинні дотримуватися всіма сторонами".

16 березня своїм указом президент Петро Порошенко ввів у дію ухвалене напередодні рішення РНБО про тимчасову заборону на перевезення товарів через лінію розмежування у зоні АТО. При цьому заборона не стосується гуманітарних вантажів.

За кілька днів до цього керівники самопроголошених "ДНР-ЛНР" стали вводити власне управління на підприємствах, які залишаючись на непідконтрольній Києву території, постачали продукцію і сплатували податки Україні.

Від 16 грудня 2016 року активісти, які заблокували кілька залізничних переходів на лінії розмежування, вимагали "припинення торгівлі" із непідконтрольними Києву територіями.