Суперник Меркель обіцяє боротися з популізмом

Newly elected SPD chairman and candidate for the upcoming general election Martin Schulz, 19 March Копирайт изображения AP
Image caption У СДП сподіваються, що особиста популярність Шульца зіграє на користь партії

Кандидат від німецьких соціал-демократів Мартін Шульц, який має стати суперником канцлера Ангели Меркель на виборах, пообіцяв боротися з популізмом у разі перемоги його партії у вересні.

На зборах Соціал-демократичної партії (СДП) в Берліні він розкритикував євроскептиків і назвав риторику президента США Дональда Трампа "расистською".

Учасники зборів одноголосно затвердили пана Шульца кандидатом, який поведе партію на вибори.

Останні чотири роки СДП входить до "великої коаліції" на правах меншого партнера.

У партії сподіваються, що колишній президент Європарламенту Мартін Шульц зможе підвищити шанси партії на формування уряду без підтримки Християнсько-демократичного союзу пані Меркель.

Опитування показують, що соціал-демократи відстають від християнських демократів, однак особистий рейтинг пана Шульца дещо випереджає рейтинг пані Меркель, яка планує балотуватися на четвертий термін.

У своїй промові в неділю він сказав, що зростання популізму відбувається через дедалі ширшу прірву між звичайними робітниками і багатими.

61-річний політик також розкритикував плани партії пані Меркель скоротити податки і збільшити фінансування оборони за рахунок урізання соціальних програм.

Новини на цю ж тему