SpaceX доставив на Землю результати експериментів з МКС

З МКС прилетіли зразки досліджень Копирайт изображения АР
Image caption З МКС прилетіли зразки досліджень

Космічний корабель Dragon американської компанії SpaceX здійснив успішну м'яку посадку на Землю. Він сів на воду недалеко від Сан-Дієго, що на узбережжі південної Каліфорнії.

За п'ять годин до цього корабель відстикувався від Міжнародної космічної станції і почав зниження. Він доставив на Землю ряд наукових і лабораторних матеріалів.

Dragon прибув на МКС місяць тому, стартувавши з того ж майданчика на мисі Канаверал в штаті Флорида, з якої відправлялися місячні експедиції НАСА.

На його борту було близько 2,5 тонн продовольства і води. На зворотному шляху корабель завантажили приблизно такою ж кількістю використаного устаткування і матеріалів медичних досліджень.

Інша приватна комерційна компанія, з якою у НАСА укладений контракт на доставку вантажів на МКС, Orbital ATK збирається в п'ятницю на цьому тижні запустити власний корабель, також з мису Канаверал у Флориді.

Однак це буде корабель одноразового використання, не призначений для м'якої посадки на Землі. Він згорить в атмосфері після використання.

Зараз на борту МКС перебуває екіпаж у складі трьох росіян, двох американців і француза.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему