У крові нападника на військових в Орлі знайшли алкоголь та наркотики

В аеропорту Орлі Копирайт изображения AP
Image caption У суботу після нападу Орлі закрили на кілька годин, а рейси перенаправляли до інших аеропортів паризького регіону

Посмертний аналіз крові показав, що Зіед Бен Бельгасем, який напав у суботу на військових в паризькому аеропорту Орлі, перед цим вживав алкоголь і наркотики.

Вміст алкоголю в крові 39-річного Бельгасема сягав 0,93 г/л, що майже вдвічі перевищує встановлений у Франції ліміт.

В його організмі також виявили кокаїн та марихуану.

У суботу вранці Бельгасем - який народився у Франції в сім'ї іммігрантів з Тунісу - приставив пневматичний пістолет до голови жінки-військовослужбовця в аеропорту Орлі зі словами, що він хоче "померти за Аллаха", і спробував змусити її віддати свій автомат.

Його застрелили двоє інших військових, які патрулювали аеропорт.

Перед цим Зіед Бен Бельгасем поранив поліцейського з травматичного пістолета, а потім викрав автомобіль у жінки в південному паризькому передмісті Вітрі, погрожуючи їй зброєю. Цей автомобіль знайшли неподалік Орлі.

Копирайт изображения AFP
Image caption Співробітники французьких спецслужб обшукали будинок Бельгасема в північному паризькому передмісті Гарж-ле-Гонесс і не знайшли там свідчень того, що він був ісламістом.

Прокурор Парижа Франсуа Молен розповів, що Бельгасем став проявляти радикальні погляди у в'язниці і перебував під наглядом поліції.

Він мав судимості за збройне пограбування і наркотики.

"Алкоголь і марихуана"

Однак співробітники спецслужб, обшукали його будинок в північному паризькому передмісті Гарж-ле-Гонесс і не знайшли свідчень того, що він був ісламістом, проте виявили там сліди кокаїну.

Після нападу затримали батька, брата і кузена Бельгасема.

Їх допитали і відпустили без звинувачень.

В інтерв'ю радіостанції Europe 1 в неділю батько Бельгасема сказав, що його син "не був терористом, а людиною, яка ніколи не молилася і пила".

"Ось, що відбувається під впливом випивки і марихуани", - сказав він.

За його словами, Бельгасем подзвонив йому після першого нападу і сказав: "Тато, будь ласка, пробач мені. Я вчинив дурницю". Він повідомив, що їде по шосе, і поклав трубку.

У суботу багато рейсів в Орлі затримали на кілька годин частину рейсів, що прибувають, перенаправили в інші аеропорти паризького регіону - Руассі і Бове.

Орлі - другий за розміром паризький аеропорт. Він розташований за 13 км на південь від французької столиці.

Також на цю тему