У Глухові відкриють центр терапії коноплями - мер Терещенко

Мішель Терещенко на плантаціях конопель Копирайт изображения Facebook Michel Tereschenko

Міський голова Глухова Мішель Терещенко повідомив про наміри відкрити перший в Україні європейський центр терапії коноплями. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Цю інформацію BBC Україна підтвердила речниця пана Терещенка Оксана Друп.

За словами мера, це буде перший в Європі такий центр.

"...у Глухові ми маємо коноплі! Це наша традиція, і у нас навіть є відомий Інститут конопель, у якому ще 20 років тому могли виводити сорти конопель без тетрагідроканабінолу (ненаркотичні коноплі), але з каннабідіолом, які можуть використовуватись для боротьби з численними захворюваннями: рак, склероз, хвороба Паркінсона, Альцгеймера", - написав мер міста.

Найскладнішою проблемою в галузі охорони здоров'я, за словами пана Терещенка, є лікування онкологічних захворювань.

Мер пояснює, що наразі найкраще, що він може зробити, це попросити соціальні служби виплатити хворому 5 000 гривень. Однак навіть один сеанс хіміотерапії коштує дорожче.

Пан Терещенко заявляє, що канабіноїди (КБР), на які багаті коноплі, потенційно можуть бути ліками від раку.

"Як було доведено, канабіноїди зменшують кількість ракових клітин, оскільки вони сприяють відновленню імунної системи. Проте не кожен штам канабіноїдів має однаковий ефект, - пише він. - при вживання канабіноїдів у дедалі більшої кількості пацієнтів досить швидко спостерігається позитивний ефект у боротьбі з раком".

Мер Глухова повідомляє, що для створення першого європейського центру терапії коноплями вже знайшлися інвестори.

Він має відкритись за три місяці, коли буде новий врожай конопель.

"У центрі лікуватимуть хворих пацієнтів, а також здійснюватимуть профілактику захворювань. Він буде більше схожий на центр краси, аніж на лікарню, і люди матимуть змогу не лише отримати лікування, а й також розслабитися або привести себе в гарну форму", - написав пан Терещенко.

Також на цю тему