Порошенко: Україна потрапила в реанімацію і вижила

Петро Порошенко Копирайт изображения NurPhoto/Getty

Петро Порошенко виступив на засіданні Ради регіонального розвитку. ВВС Україна дібрала ключові тези президента.

"Якщо провести аналогію з медичною сферою, то ситуація в економіці виглядає приблизно так: ми, будучи на межі з потойбічним світом, потрапили до реанімації і вижили. Провели певний час в палаті інтенсивної терапії - і підвелися на ноги. Нас виписали, ми пішли і ми не просто повністю одужуємо, але сповнені сил рухаємося вперед".

"Головною є російська військова загроза и вона походить не тільки з непідконтрольних районів Донбасу, а нависає по всій лінії кордону з Росією".

"Якщо на початок 2014 року витрати на оборону становили 1% ВВП, то в 2016 році ми довели ці витрати до 3,2% ВВП. І не виключено, що цю частку доведеться збільшувати ще. Якщо порахувати загальні витрати на оборону, на цей сектор, - вони вже становлять 5% ВВП".

"Інформаційна війна, розповсюдження фейкових нових, сіяння паніки, стимуляція і симуляція протестних рухів деякими праворадикальними угрупуваннями, просування ідеї дострокових виборів, щоби посилити представництво лояльних до Кремля сил, відрядження в Україну диверсійних груп - це далеко не повний інструментарій Кремля".

"Нам і Путіна не потрібно, щоби втратити державність. [...] Усі акції протесту мають носити виключно мирний характер. [...] Застосування сили має бути привілеєм держави".

"Передвиборча кампанія поставила би на паузу всі реформи щонайменше на рік. А потім склад нової Ради виявився би настільки строкатим, що на створення коаліції годі було й сподіватися б. Ось, чому я категорично проти дострокових виборів, яких вимагає так звана широка опозиція".

"Організатори блокади дурили суспільство. Насправді це була не блокада ОРДО/ОРЛО. Ну яка блокада, якщо там дірка в кордоні в тому числі на кордоні з РФ в сотні кілометрів? Це виявилося спецоперацією, спрямованою на те, щоби виштовхнути окуповані райони з українського Донбасу в Російську Федерацію".

"Внаслідок блокади Україна втратила останню сферу впливу на цій території. [...] Внаслідок цього мінфін прогнозує не лише бюджетні втрати, але і уповільнення зростання ВВП".

"Обмежений обмін товарами може відновитися щойно Росія та її маріонетки повернуть українській державі вкрадені заводи".

"Сьогодні МФВ мав виділити нам черговий транш - 1 млрд грн - який кончепотрібен для поповнення золотовалютних резервів, для утримання гривні, для потужного сигналу інвесторам. А в суботу питання по Україні зникло з порядку денного ради директорів (МВФ. - Ред.). [...] Причиною відтермінування стали наслідки блокади".

"Антикорупційна реформа залишається ключовою реформою на поточний рік".

"Напад псевдоактивістів в балаклавах на голову вищої ради правосуддя минулого тижня - це не що інше, як справа зірвати судову реформу. [...] Держава має і буде забезпечувати суддям і посадовим органам системи правосуддя належний захист. Я вимагаю швидкого і неупередженого розслідування цього інцидента".

"Моя пряма політична воля полягає в тому, що податкову поліцію слід ліквідувати. Її роботу мають виконувати не м'язисті хлопці в масках, а ботани в білих комірцях через аналітичну роботу. [...] Я готовий подати відповідний документ, щоби найближчим часом запрацювала нова служба фінансових розслідувань".

"Я впевнений, що вже долучили Європейський банк інвестиційний, їх експертизу, наших французьких партнерів. Не можемо самі, проситимемо по допомогу, але львів'ян сам на сам з цією проблемою (проблема сміттєзвалища. - Ред.) не залишимо".

"Хотілося б, щоб українською реальністю не став грецький міфічний герой Сізіф".

Новини на цю ж тему