"Без коментарів": що сказав і не сказав директор ФБР?

Матрьошки Трампа і Путіна Копирайт изображения Getty Images
Image caption Президент Трамп відкидає звинувачення у змові його команди з російським урядом

Директор ФБР Джеймс Комі вперше підтвердив, що його відомство розслідує заяви про втручання російського уряду в минулорічні вибори в США.

За його словами, розслідування, зокрема, стосується ймовірних зв'язків і координації між членами передвиборної команди пана Трампа і представниками російського уряду.

ФБР також спробує встановити, чи були вчинені злочини, додав він.

Пан Трамп заперечує будь-яку змову з офіційною Москвою.

Росія теж завжди заперечувала заяви про спроби впливу на вибори в Сполучених Штатах.

Директор ФБР виступав під час відкритих слухань комітету розвідки Конгресу, який теж розслідує це питання. Зазвичай такі слухання відбуваються в закритому режимі.

Пан Комі сказав, що розслідування ФБР "дуже складне", і заявив, що не може розповісти членам комітету якихось нових, невідомих громадськості, подробиць.

Він відмовився назвати кінцеву дату розслідування.

Перед комітетом також виступив голова Агентства національної безпеки (АНБ) адмірал Майк Роджерс.

Він сказав, що АНБ погоджується з доповіддю розвідки, опублікованою в січні, в якій сказано, що президент Володимир Путін замовив кампанію з дискредитації опонентки пана Трампа Гілларі Клінтон.

"Прослуховування не було"

Обидва чиновники також відкинули недоведені заяви, які пан Трамп робив через Twitter, про те, що начебто попередній президент Барак Обама замовляв прослуховування комунікацій у хмарочосі Трамп-тауер.

За словами пана Комі, таке прослуховування було б неможливим без рішення суду.


Аналіз - Ентоні Цурхер, кореспонднт ВВС з питань Північної Америки

Копирайт изображения AFP
Image caption Директор ФБР Джеймс Комі (Л) і голова АНБ Майк Роджерс

Те, про що директор ФБР Джеймс Комі не сказав під час сьогоднішніх слухань, майже таке саме важливе, як і те, про що він сказав.

А що там колишній менеджер кампанії Трампа Пол Манафорт, який має зв'язки з проросійськими політиками з України? Без коментарів.

А як щодо давнього радника Трампа Роджера Стоуна, який, за повідомленнями, спілкувався з особами, котрі зламали імейли Національного комітету демократів? Без коментарів.

Може щось про колишнього радника з національної безпеки Майкла Флінна, який був змушений піти у відставку після того, як стало відомо про його контакти з російським послом з приводу американських санкцій? Без коментарів.

"Я не відповідатиму на жодне запитання про американців", - сказав пан Комі.

Усе це свідчить не лише про те, що розслідування справді ще триває, а й про те, що воно доволі ґрунтовне і масштабне.


У чому звинувачують?

У січні американські розвідувальні органи заявили, що хакери, яких підтримував Кремль, зламали електронну пошту чільних демократів і опублікували деякі листи, щоб скомпрометувати Демократичну партію і допомогти панові Трампу перемогти Гілларі Клінтон.

Після того президента США критикували за те, що члени його передвиборної команди мали зв'язки з російськими чиновниками.

Копирайт изображения AP
Image caption Майкл Флінн виступав за пом'якшення відносин з Росією і за жорсткішу політику щодо Ірану

У цьому, зокрема, звинуватили двох впливових чиновників з його адміністрації: колишнього радника з національної безпеки Майкла Флінна і генерального прокурора Джеффа Сешнса.

Пан Флінн через це втратив роботу, а пан Сешнс, якому закидали брехню під присягою, був змушений припинити свою участь у розслідуванні ФБР про зв'язки команди пана Трампа з Москвою.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему