Кандидати на пост президента Франції посперечалися на теледебатах

Марін Ле Пен та Франсуа Фійон Копирайт изображения EPA
Image caption Кандидати у президенти Франції Марін Ле Пен та Франсуа Фійон на теледебатах

Фаворити французької президентської гонки - центрист Еммануель Макрон і лідер ультраправого "Національного фронту" Марін Ле Пен - посперечалися щодо заборони повністю закритих купальників буркіні на пляжі, які одягають консервативні мусульманські жінки.

У перших теледебатах брали участь п'ять основних кандидатів. Пані Ле Пен заявила, що Франції слід відкинути ідеї мультикультуралізму, на що пан Макрон зауважив, що вона хоче перетворити мусульман на ворогів усього живого у Франції.

"Ще кілька років тому на наших пляжах не було ніяких буркіні, і я знаю, що ви, пане Макрон - за них", - заявила лідер "Національного фронту" своєму опонентові.

Лідер центристської партії "Вперед" заявив, що такий шлях "веде до поділу суспільства".

Президентські вибори у Франції призначили на 23 квітня. Якщо жоден із кандидатів не набере понад половину голосів у першому турі, то у другий тур 7 травня пройдуть два кандидати із найбільшою кількістю голосів.

Копирайт изображения AFP
Image caption Соціаліст Бенуа Амон виступав потискає руку республіканцю Франсуа Фійону

За даними опитувань, у першому турі виборів Марін Ле Пен може отримати більшість голосів - майже 25%. У другому турі вона може програти пану Макрону, і кандидату від правоконсервативною партії "Республіканці" Франсуа Фійону.

Як зазначає кореспондент BBC в Парижі Х'ю Скофілд, переможцями теледебатів можна назвати, як пана Макрона, який за весь час ефіру не втратив холоднокровності і самовладдя, але й крайнього лівого кандидата Жан-Люка Меланшона, який харизматично сипав дотепами під час свого виступу.

Марін Ле Пен, за зауваженням пана Скофілда, була занадто різка і напориста, а Франсуа Фійон часом відходив від теми.

Соціаліст Бенуа Амон виступав рівно, повторюючи основні тези правлячої партії. Він озвучував ідею введення безумовного доходу, як єдину інновацію усієї кампанії.

Пан Фійон проголосив "національне відродження" у разі свого обрання, але не до кінця пояснив у чому воно полягатиме.

Пані Ле Пен передбачувано пообіцяла припинити прийом мігрантів, а також перестати танцювати під дудку канцлера Німеччини Ангели Меркель, що, за її словами, відбувалося із французькою політикою останніми роками.

Пан Макрон висловив намір покінчити із традиційними "непримиренними суперечностями" політичних таборів країни.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему