Родичі жертв 9/11 позиваються проти Саудівської Аравії

башта, що падає Копирайт изображения Getty Images
Image caption Внаслідок атак 11 вересня 2011 року загинуло 2977 людей, ще 24 пропали без вісті

У федеральний суд США надійшов позов від імені родичів 850 загиблих і 1500 поранених внаслідок терактів 11 вересня 2001 року. Заявники хочуть судитися з Саудівською Аравією.

"Цей позов свідчить про те, що сім'ї не будуть здаватися, вони хочуть довести причетність Саудівської Аравії до тих подій", - заявив виданню USA Today адвокат Джим Крейндлер. Його юридична фірма працює з сім'ями загиблих і постраждалих вже майже 16 років.

У позові вимагається відшкодувати збитки, проте ані юристи, ані позивачі не розголошують заявлену суму.

Зверненню до суду передувала довга боротьба попереднього президента США Барака Обами з конгресом.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Теракт 11 вересня став найбільшим в історії за кількістю жертв

У позові вказані кілька саудівських благодійних організацій, яких заявники вважають причетними до створення і фінансування тренувальних таборів для бойовиків "Аль-Каїди". Позивачі стверджують, що ці організації співпрацювали з лідером "Аль-Каїди" Осамою бін Ладеном і допомагали створенню нових осередків в Пакистані й Афганістані.

Пан Крейндлер звинувачує Саудівську Аравію в тому, що вона безпосередньо фінансувала "Аль-Каїду", а також забезпечувала їй оформлення документів і допомогу в перевезенні людей і вантажів по всьому світу.

Крім того, в позові згадані імена саудівських чиновників, які, як вважають заявники, протягом півтора року до терактів співпрацювали з викрадачами літаків, що розбилися 11 вересня 2001 року.

Юристи, що представляють інтереси Саудівської Аравії в цій справі, наразі не прокоментували новину про позов.

Новини на цю ж тему