"Газпром" подав касацію через штраф у 171 млрд грн

Газпром Копирайт изображения EPA

"Газпром" подав касаційну скаргу через зобов'язання заплатити штраф і пеню у 171 мільярдів гривень Антимонопольному комітету. Про це свідчать дані на сайті суду.

Російський концерн подав скаргу до Вищого господарського суду України на рішення Господарського суду Києва від 5 грудня 2016 року.

Матеріали справи до Вищого госпсуду ще не надійшли і дату слухань і склад колегії поки не визначили.

Український регулятор раніше звинувачував російський концерн у "зловживанні монопольним становищем на ринку транзиту газу через українську газотранспортну систему".

У січні 2016 року Антимонопольний комітет призначив "Газпрому" штраф у майже 86 млрд гривень. Не дочекавшись грошей, у жовтні комітет звернувся до суду, який збільшив суму вдвічі з урахуванням штрафу.

Російський концерн відмовлявся платити штраф на тій підставі, що не веде господарську діяльність на території України.

"Газпром" намагався оскаржити штраф в українських судах, в тому числі в Господарському суді Києва, який відмовився розглядати позов, пославшись на помилки в його оформленні.

Київ і Москві ведуть кілька судових позовів з приводу транзиту російського газу.

У жовтні 2014 року "Нафтогаз України" подав позов до "Газпрому" із вимогою стягнути з російського монополіста компенсацію за зниження поставок газу через українську газотранспортну систему. Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв оцінював загальну суму позовних вимог до "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі приблизно у 30 мільярдів доларів.

"Газпром" подав до Стокгольмського арбітражу зустрічний позов із вимогою стягнути з "Нафтогазу " компенсацію на невибраний протягом 2012-2013 років газ, який Україна мала придбати згідно з принципом "бери або плати", зафіксованим у контракті.

Загальна сума позовів російської газової монополії перевищує 30 млрд доларів.

Новини на цю ж тему