ЄС оголосив дату саміту щодо "брекзиту"

Дональд Туск і Ангела Меркель на самміті ЄС у березні Копирайт изображения AFP
Image caption Дональд Туск і Ангела Меркель на самміті ЄС у березні

Саміт країн-членів ЄС, на якому обговорюватимуть "брекзит" пройде 29 квітня. Через місяць після того, як у Британії запустять 50 статтю.

Зустріч використають, щоб узгодити головні принципи переговорної команди ЄС на чолі із Мішелем Барньє.

Президент Євроради Дональд Туск заявив, що пріоритетним завданням буде "ясність" для жителів ЄС, бізнесу і держав-членів про переговори.

Прем'єр-міністр Тереза Мей офіційно повідомить ЄС про намір Британії вийти із союзу 29 березня.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Тереза Мей сподівається, що переговори просуватимуться якомога швидше

Квітнева зустріч проходитиме через кілька днів після першого туру голосування на виборах президента Франції.

Пані Мей сподівається, що переговори просуватимуться якомога швидше, хоча вважається, що вони не розпочнуться серйозно допоки не відбудеться зустріч у квітні.

У своїй заяві пан Туск заявив, що шкодує, але поважає рішення Британії вийти із ЄС і хоте, щоб "процес розлучення" бути якомога менш "болісним" для Європейського Союзу.

"Нашим головним пріоритетом для переговорів повинно бути якомога більше визначеності і ясності, наскільки це можливо для всіх громадян, підприємств і держав-членів, на яких може негативно позначитися "брекзит", а також наших важливих партнерів і друзів по всьому світу, як Японія" - сказав він.

Британські міністри сказали, що "дорожню карту" опублікують протягом 48 годин, до того, як запустять статтю 50. Вони кажуть, що це буде "дуже важливим" моментом в процесі "брекзиту".

Після того, як переговори почнуться, вони повинні спочатку зосередитися на правах громадян ЄС, які проживають у Британії і британців, що живуть на континенті, а також те, скільки Британії доведеться внести в бюджет ЄС для покриття поточних і майбутніх зобов'язань.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему