Ердоган погрожує "переглянути" відносини з ЄС

Президент Ердоган Копирайт изображения AP
Image caption Пан Ердоган назвав Європу "антитурецькою" і "антимусульманською"

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що перегляне відносини з "фашистським і жорстоким" Європейським союзом. Це стало новим витком його чвари з країнами ЄС.

Пан Ердоган закликав своїїх прихильників підтримати розширення його повноважень, проголосувавши "так" на референдумі наступного місяця.

Він звинуватив Німеччину і Нідерланди в застосуванні "нацистських" підходів, по тому як обидві країни відмовили турецьким урядовцям у проведенні агітаційних мітингів для турецьких меншин в обох країнах.

Чільний німецький політик сказав, що пан Ердоган уже не є бажаним гостем у Німеччині.

Фолькер Буфф'єр, заступник голови партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) канцлерки Ангели Меркель, сказав: "З нас уже досить... Пан Ердоган і його уряд більше не є бажаними гостями в нашій країні, і це тепер має бути зрозуміло".

Інший політик партії ХДС - Райнер Гаселофф - сказав: "Ми не раді тим, хто порівнює нас із нацистами".

У Німеччині проживають 1,4 млн громадян з правом голосу в турецькому референдумі 16 квітня.

Виступаючи у вівторок, пан Ердоган оголосив, що перегляне відносини Анкари з ЄС, і пообіцяв, що після референдуму Туреччина стане зовсім іншою країною.

"Нинішня Європа, достоту як перед Другою світовою війною, є расистською фашистською Європою... Європою, що проти ісламу і проти Туреччини", - заявив президент Ердоган на мітингу в Анкарі.

Європейський союз критикує майбутній референдум у Туреччині як такий, що зосереджує надмірну владу в руках президента.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Тут написано: "Вождь [президент Ердоган] говорить/ Німеччина тремтить / Америка підстрибує / Англія дрижить / Геть їх усіх"

Також на цю тему

Новини на цю ж тему