Аспіранта у Москві побили через прапор України

Фестиваль біля будівлі МДУ пройшов 18 березня Копирайт изображения EPA

Аспірант історичного факультету МДУ Захар Сарапулов заявив, що його затримали і побили невідомі силовики після того, як він вивісив з вікна головної будівлі університету прапор України. У головному управлінні МВС по Москві про інцидент "немає інформації".

Сарапулов розповів кореспонденту Російської служби Бі-бі-сі, що близько року тому приїхав до Москви і вступив до аспірантури історичного факультету МДУ.

Його поселили в головній будівлі МДУ - там розташовані не тільки навчальні приміщення, а й житлові площі.

"Мене привели в жах умови проживання", - пояснив аспірант. За його словами, в кімнатах є таргани і блощиці.

При цьому біля головної будівлі МДУ проводяться репетиції і концерти, які заважають мешканцям, поскаржився Сарапулов. "Мене вражала думка, що витрачаються такі величезні гроші на якісь концерти, коли тут же поруч гуртожиток МДУ, а в нього грошей ніхто не вкладає", - сказав аспірант.

18 березня на майданчику перед висоткою МДУ пройшов фестиваль "Весна".

Він був присвячений третій річниці підписання указу про входження Криму до складу Росії.

Разом з іншими активістами Сарапулов за день до майбутнього концерту вийшов на протестну акцію до метро "Університет", але резонансу вона не викликала.

Тоді Сарапулов вирішив іншим способом звернути увагу на побутові проблеми мешканців головної будівлі.

Він купив у магазині по метру жовтої і синьої тканини, зшив із них прапор і одягнув на палицю від швабри. В день фестивалю став розмахувати ним з вікон кімнати, а потім з вікна коридору.

"Розрахунок робився на що? Почнуться обговорення в соціальних мережах, може, десь стаття з'явиться. Люди почнуть запитувати: навіщо він це зробив? І тут я б розповів, які у нас умови і проти чого я протестую", - розповів Сарапулов.

Але, за словами юнака, йому вдалося привернути увагу тільки співробітників охорони МДУ. Незабаром з'явилися п'ять-шість чоловіків у цивільному і майор поліції, який не представився. Аспірант припускає, що люди в цивільному могли бути співробітниками ФСБ і центру "Е" МВС.

"Ми дійшли до [моєї] кімнати, там влаштували обшук - ці невідомі люди без ордера, без будь-чого, - розповів він. - Вилучили ноутбук, телефон, фотоапарат". Потім, як він каже, його відвели у ВВС МДУ, який розташований в тій же будівлі. Майор вийшов з приміщення, Сарапулов залишився сам на сам із чоловіками в цивільному.

"Вони почали мене пресувати з приводу того, на кого я працюю, від кого отримав гроші. Мені їм сказати було нічого при всьому бажанні. На кожну відповідь "я нічого не знаю", "я сам" вони спершу просто били ногами, кулаками" , - говорить аспірант.

Також він стверджує, що один із чоловіків у цивільнрму тикав шваброю йому в обличчя і пах.

Оперативний черговий головного управління МВС по Москві сказав кореспонденту Російської служби Бі-бі-сі, що у нього "немає інформації" про інцидент із прапором України у висотці МДУ.

За словами аспіранта, потім чоловіки поставили його перед вибором: або він підписує з ними "угоду про співпрацю", або його відраховують з університету і заводять справу про екстремізм або про напад на поліцейського.

Він погодився підписати те, чого від нього вимагали, і тоді майор поліції, що на той час повернувся в приміщення, виписав йому адміністративний штраф 500 рублів за дрібне хуліганство.

Зараз Сарапулов консультується з юристами Комітету проти тортур і хоче привернути увагу не тільки до побутових умов в МДУ, але і до своєї історії.

"У керівництва МДУ немає інформації про інцидент, зі скаргами на дії поліції ніхто зі студентів і аспірантів не звертався. У разі надходження звернень від поліції, ситуацію розглянуть у визначеному порядку", - сказали Бі-бі-сі в прес-службі МДУ.

Новини на цю ж тему