Французький міністр пішов з посади через працевлаштування доньок

Бруно Ле Ру сказав, що не хоче негативного впливу розслідування на роботу уряду Копирайт изображения AP
Image caption Бруно Ле Ру сказав, що не хоче негативного впливу розслідування на роботу уряду

Міністр внутрішніх справ Франції Бруно Ле Ру оголосив про свою відставку у зв'язку зі скандалом довкола працевлаштування його двох доньок, коли ті ще були підлітками.

Пан Ле Ру сказав на прес-конференції, що подав заяву про відставку президенту Франсуа Олланду.

Він сказав, що вирішив піти з посади, бо вважає це своїм обов'язком, однак заперечив провину.

Йому закидають, що він оформив своїх доньок на роботу, хоча вони робили в той час щось інше.

Міністр, який є представником Соціалістичної партії, неодноразово наполягав, що працевлаштування доньок під час літніх канікул було законним.

51-річний пан Ле Ру заявив, що йде з посади, бо не хоче, аби розслідування контрактів його доньок негативно вплинуло на роботу уряду.

Його доньки почали працювати в нього у віці 15 чи 16 років і загалом уклали з ним 24 короткотермінові контракти, за які отримали €55,000 ($60,000; £48,000).

Брати на роботу в Національній асамблеї Франції родичів є законною практикою, однак журналістам стало відомо, що два з контрактів припали на час, коли доньки Ле Ру проходили навчання на підготовчих курсах чи проходили практику в іншому місці.

Звинувачення на адресу Ле Ру прозвучали в телепрограмі Quotidien у понеділок, коли журналіст запитав міністра, за які роботи він платив своїм донькам у час канікул між 2009 і 2016 роками.

"Звичайно, доньки працювали зі мною - особливо влітку чи на інших шкільних канікулах, але не постійно", - сказав міністр.

Правоцентристський кандидат на виборах Франсуа Фійон уже став об'єктом розслідування за працевлаштування членів своєї родини.

Пан Фійон, який був фаворитом президентської кампанії, тепер посів третє місце в рейтингу.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему