Манафорт знову заперечив причетність до "чорної каси" Януковича

Пол Манафорт Копирайт изображения Reuters
Image caption Пол Манафорт був одним із ключових радників Віктора Януковича

Представники Пола Манафорта - екс-очільника передвиборчого штаба Дональда Трампа - назвали безпідставними заяви депутата української Ради Сергія Лещенка про те, що він має докази отримання Манафортом секретних платежів від колишнього президента України Віктора Януковича.

У серпні минулого року Полу Манафорту довелося подати у відставку з посади голови передвиборчого штабу Трампа через скандал, що спалахнув після публікації в New York Times. У статті повідомлялися деякі подробиці його роботи в Україні.

Пан Манафорт був одним із ключових радників Віктора Януковича.

За інформацією New York Times, у так званій "амбарній книзі" Партії регіонів було знайдено записи про незадекларовані платежі панові Манафорту готівкою на загальну суму 12,7 млн ​​доларів у період з 2007 по 2012 рік.

Сам Пол Манафорт заявив після цієї публікації, що "ніколи не отримував жодного нелегального платежу".

У вівторок Сергій Лещенко провів у Києві прес-конференцію і представив документи, які, за його словами, доводять виплати Манафорту з "чорної каси" Януковича.

Згодом представник американського політтехнолога Джейсон Малоні назвав звинувачення Лещенка безпідставними.

Пан Малоні сказав, що підпис на цих платіжних документах не належить Манафорту.

Заяви Лещенка

Сергій Лещенко, депутат Верховної ради від "Блоку Петра Порошенко", влаштував у Києві брифінг, на якому розповів про власне розслідування зв'язків Пола Манафорта з Партією регіонів.

Пан Лещенко стверджує, що пан Манафорт намагався приховати великий платіж від Партії регіонів, який надійшов через офшор, зареєстрований в Белізі, і мав рахунки в одному з киргизьких банків.

Депутат представив інвойс, нібито підписаний Манафортом, від 14 жовтня 2009 року на суму 750 тисяч доларів США.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Національне антикорупційне бюро України закликало Лещенко передати згадані на брифінгу документи "для вивчення".

Як заявив Лещенко, формально гроші перевели Манафорту за постачання комп'ютерного обладнання за договором, укладеним між компанією Davis Manafort і белізькою офшорній фірмою.

Національне антикорупційне бюро України закликало Лещенко передати згадані на брифінгу документи "для вивчення".

67-річний лобіст і політтехнолог Пол Манафорт був активним учасником американських виборчих кампаній останніх чотирьох десятиліть і консультував різних кандидатів - від Джона Маккейна і Боба Доула до обох президентів Бушів.

Серед зарубіжних клієнтів Манафорта, крім поваленого президента України Віктора Януковича, преса називала таких одіозних персонажів, як філіппінський диктатор Фердінанд Маркос та багамський прем'єр-міністр Лінден Піндлінг, якого звинувачували у зв'язках з наркобаронами.