ЗМІ: "російський скандал" у США триватиме ще довго

Матрьошки Трампа і Путіна Копирайт изображения Getty Images

Відчуття "російського скандалу" в США, шотландський рух до незалежності, смерть командира ІРА і королівська суперечка про ГМО - в огляді міжнародної преси від 22 березня.

Скандал надовго

У Вашингтоні зростає відчуття, що скандал довкола контактів оточення Дональда Трампа із росіянами й підозр про втручання Москви в американські вибори, не можна буде "тихо загасити", пише Vanity Fair.

Видання називає "історичною" заяву директора ФБР Джеймса Комі, що розслідування зв'язків із росіянами дійсно проводиться, а закиди з боку пана Трампа про прослуховування офісів Trump Tower адміністрацією Обами є необґрунтованими.

"Попри намагання команди Трампа замилити слухання [у комітеті з розвідки Палати представників] та применшити їхню важливість, заява Комі стала історичним ударом проти двомісячної адміністрації, реально гарантуючи те, що Білий дім залишиться під підозрою і з репутацією, забрудненою скандалом, набагато довше, ніж перші сто днів правління", - вважає Vanity Fair.

Новини про те, що державний секретар США Рекс Тіллерсон, який має довготривалі стосунки з Володимиром Путіним, пропустить першу для себе зустріч НАТО, але незабаром може зустрітися з російським очільником, лише посилюють побоювання, що адміністрація Трампа "заграє" з Росією, пише видання.

"Для Трампа, який вже стикнувся з проблемою невтішно низьких рейтингів, будь-яке враження, що Білий дім заграє з Росією на фоні розслідування його кремлівських зв'язків лише ще більше зашкодить суспільному сприйняттю його президентства", - вважає Vanity Fair.

Потяг до незалежності

Сьогодні, як очікується, парламент Шотландії надасть дозвіл першому міністру Ніколі Стерджен вимагати від Лондона право проведення другого референдуму про незалежність, пише The Scotsman.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Нікола Стерджен обстоює право Шотландії провести другий референдум про незалежність

Британський прем'єр Тереза Мей вже заявила, що буде протистояти планам пані Стерджен провести референдум між осінню 2018 року і наступною весною. Вона мотивує це тим, що ще одне голосування "не на часі".

Натомість перший міністр Шотландії вважає, що з боку Лондона було б "неправильно, несправедливо і вкрай нерозумно" заблокувати наміри щодо проведення референдуму.

У самій Шотландії думки щодо референдуму різняться.

Критики пані Стерджен стверджують, що в питанні референдуму вона діє як "бульдозер", а шотландцям вже остогидли "ігри в незалежність" Шотландської національної партії, яку вона очолює.

Від бойовика до миротворця

Смерть колишнього члена Ірландської республіканської партії (ІРА) Мартіна МакГіннеса обговорюється на перших сторінках британської преси настільки ж гаряче, як і заборона великих електронних пристроїв на бортах літаків.

Копирайт изображения PA
Image caption Мартін МакГіннес помер 21 березня

На думку Daily Mirror, МакГіннеса пройшов "дивовижну" трансформацію з бойовика ІРА на миротворця, якому Північна Ірландія завдячує прогресом, досягнутим від часів підписання "Белфастської угоди" про політичне врегулювання і створення автономних органів влади.

Джонатан Пауел, колишній голова адміністрації екс-прем'єр-міністра Тоні Блера, у своїх спогадах у Guardian згадує МакГіннеса як "архетипного бугая", якому якимось чином вдалося втримувати систему розподілу повноважень.

На думку Пауела, не слід забувати про войовниче минуле колишнього члена ІРА, але його "важливий внесок" у встановлення миру в Ірландії забезпечив йому "важливе місце в британській і ірландській історії".

На відміну від інших видань, Sun засуджує "огидну оргію благочестивої хвали" МакГіннесу, якого газета називає "нещадним вбивцею", який не мав "жодних докорів сумління". Хоча, додає видання, друга частина його життя "дуже відрізнялася від першої".

На думку Times, життєвий шлях МакГіннеса є "підтвердженням того, що слід говорити з вашими ворогами, як би огидно при цьому не було".

ГМО роздраю

Копирайт изображения Science Photo Library

Відразу кілька британських газет звернули увагу на суперечливість поглядів членів британської королівської родини щодо генетично модифікованих культур.

Причиною стало інтерв'ю ВВС з принцесою Анною, в якому вона висловила точку зору про те, що використання ГМ-культур має важливі переваги у забезпеченні людства їжею. Вона додала, що не бачить проблеми в генній модифікації культур для покращення їхніх якостей.

Як пише Daily Mail, позиція Анни прямо суперечить переконанням її брата, принца Уельського Чарльза, який відомий своїми застереженнями про те, що масовий розвиток ГМО може призвести до "найгіршої екологічної катастрофи світу".

На думку Times, заява Анни про те, що вона хотіла б вирощувати ГМ-культури на своїй фермі, "зневажила один із найзаповітніших принципів свого брата".

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Також на цю тему

Новини на цю ж тему