Лещенко послав у НАБУ документи по Манафорту

Сергій Лещенко Копирайт изображения Getty Images
Image caption Національне антикорупційне бюро України закликало Лещенка передати згадані на брифінгу документи "для вивчення"

Депутат Верховної Ради України Сергій Лещенко сказав ВВС Україна, що вже передав до НАБУ наявні в нього докази нібито незаконних платежів, які американський політтехнолог Пол Манафорт отримав у 2009 році від політичної сили екс-президента Віктора Януковича.

Як пояснив пан Лещенко, він не зробив цього раніше, бо розслідування можливих корупційних дій іноземних громадян не входить до повноважень НАБУ.

Раніше представники Пола Манафорта, екс-голови передвиборчого штабу Дональда Трампа, назвали заяви Сергія Лещенка безпідставними.

У серпні минулого року Пол Манафорт пішов у відставку з посади голови передвиборчого штабу Трампа через скандал, що спалахнув після публікації в New York Times. У статті повідомлялися деякі подробиці його роботи в Україні і висловлювалися припущення про його зв'язки з Росією.

Пан Манафорт був одним із ключових радників Віктора Януковича.

Сергій Лещенко переслав ВВС Україна копії розрахункових документів і розписки Пола Манафорта, які, за його словами, доводять правдивість його заяв.

За інформацією New York Times, у так званій "амбарній книзі" Партії регіонів було знайдено записи про незадекларовані платежі панові Манафорту готівкою на загальну суму 12,7 млн ​​доларів у період з 2007 по 2012 рік.

Сам Пол Манафорт заявив після цієї публікації, що "ніколи не отримував жодного нелегального платежу".

У вівторок Сергій Лещенко провів у Києві прес-конференцію і представив документи, які, за його словами, доводять виплати Манафорту з "чорної каси" Януковича.

Згодом представник американського політтехнолога Джейсон Малоні назвав звинувачення Лещенка безпідставними. Пан Малоні сказав, що підпис на цих платіжних документах не належить Манафорту.

Заяви Лещенка

Сергій Лещенко, депутат Верховної ради від "Блоку Петра Порошенка", влаштував у Києві брифінг, на якому розповів про власне розслідування зв'язків Пола Манафорта з Партією регіонів.

Пан Лещенко стверджує, що пан Манафорт намагався приховати великий платіж від Партії регіонів, який надійшов через офшор, зареєстрований в Белізі, і мав рахунки в одному з киргизьких банків.

Депутат представив інвойс, нібито підписаний Манафортом, від 14 жовтня 2009 року на суму 750 тисяч доларів США.

Як заявив Лещенко, формально гроші перевели Манафорту за постачання комп'ютерного обладнання за договором, укладеним між компанією Davis Manafort і белізькою офшорною фірмою.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Пол Манафорт був одним із ключових радників Віктора Януковича

Національне антикорупційне бюро України закликало Лещенка передати згадані на брифінгу документи "для вивчення".

67-річний лобіст і політтехнолог Пол Манафорт був активним учасником американських виборчих кампаній останніх чотирьох десятиліть і консультував різних кандидатів - від Джона Маккейна і Боба Доула до обох президентів Бушів.

Серед зарубіжних клієнтів Манафорта, крім поваленого президента України Віктора Януковича, преса називала філіппінського диктатора Фердінанда Маркоса та багамського прем'єр-міністра Ліндена Піндлінга, якого звинувачували у зв'язках з наркобаронами.

Новини на цю ж тему