На Харківщині горить найбільший склад боєприпасів

пожежа на військовому арсеналі на Харківщині Копирайт изображения Slava Mavrichev

За попередніми результатами слідчих дій військової прокурори Харківського гарнізону та слідчого підрозділу СБУ, пожежа на найбільшому в Україні військовому арсеналі на Харківщині сталася внаслідок диверсії.

Про це на своєму Facebook написав головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

За його даними, пожежа сталася на кількох майданчиках зберігання ракетно-артилерійського озброєння (танкові та артилерійські снаряди 125 та 152мм) і спричинила детонацію боєприпасів.

Арсенал розташований поблизу міста Балаклія, що на Харківщині. Пожежа почалася близько 2.45 ночі.

Раніше речник регіонального центру міністерства оборони Дмитро Горбунов повідомив позаштатному кореспонденту ВВС Україна у Харкові, що наразі невідомо, які саме склади горять та яка площа поширення вогню.

За словами пана Горбунова, одночасно загорілася досить велика територія.

Він також повідомив, що особовий склад евакуйовано, а проводити роботи по локалізації та гасінню пожежі надто небезпечно.

Анатолій Матіос написав, що зона небезпеки розльоту боєприпасів умовно становить сім кілометрів.

Населення з сіл Вербовка та Яковенкове евакуюють.

На місце подіі прибула важка протипожежна бронетехніка міноборони.

Інформації про загиблих або постраждалих наразі немає.

Реальні площі вибуху встановлять за допомогою безпілотника.

Міноборони повідомляє, що на місце події вилетіла комісія на чолі із заступником міністра оборони України генералом-лейтенантом Ігорем Павловським, офіцерами міністерства оборони України та Генштабу ЗСУ.

Арсенал у Балаклії - найбільший склад озброєння в Україні. Його загальна площа становить 368 га, там зберігається 138 тисяч тон боєприпасів - боєприпаси та набої для стрілецької та артилерийської зброї. Найнебезпечніші - снаряди для САУ "Акація", зона дії яких - до 20 км.

Також на цю тему