Заборона Росії на перекази не стосується банківських транзакцій - НБУ

рублі і гривні Копирайт изображения UNIAN

Ухвалений Держдумою РФ закон про заборону на грошові перекази, зокрема, і до України, стосується лише транзакцій через міжнародні платіжні системи, і не поширюється на банківські перекази коштів через банківські рахунки, - пояснили у НБУ на запит ВВС Україна.

"Рішення Державної Думи Російської Федерації встановлює обмеження на здійснення транскордонних переказів грошових коштів з Росії в Україну з використанням міжнародних платіжних систем без відкриття банківського рахунку. Водночас не передбачається заборони щодо здійснення банківського переказу коштів за межі Російської Федерації, зокрема в Україну, з використанням банківських рахунків фізичних осіб", - йдеться у відповіді НБУ.

Відтак, фізичні особи можуть надсилати та отримувати кошти з Російської Федерації через рахунки, відкриті у банках.

У Нацбанку також нагадують, що у жовтні минулого року указом президента України було введено в дію рішення РНБО, згідно із яким строком на рік були застосовані санкції до шести платіжних організацій міжнародних платіжних систем, створених резидентами РФ.

22 березня Державна Дума Росії ухвалила законопроект, який передбачає здійснення переказів через системи, які не контролюється Російською Федерацією.

Закон ще має бути затверджено верхньою палатою російського парламенту, Радою Федерації, і підписано президентом. Через 30 днів після оприлюднення він набуде чинності.

У пояснювальній записці до законопроекту йшлося про те, що він має на меті усунути негативні наслідки заборони на діяльність російських платіжних систем на території України, що була запроваджена в жовтні 2016 року.

Копирайт изображения Reuters
Image caption У перші два місяці 2017 року через Western Union до України надійшло майже 20% грошових переказів із Росії

Водночас оглядачі зазначають, що українські заробітчани, що працюють у Росії, практично не здійснюють переказів через банківські рахунки, віддаючи перевагу переказам через небанківські платіжні системи.

Після заборони на використання російських платужних систем в Україні, єдиною альтернативою залишалися міжнародні платіжні системи. Втім, і до заборони на них припадала левова частка переказів.

Заборона, яка незабаром буде введена РФ, стосуватиметься саме цих переказів.

За даними НБУ, загалом за 2016 рік з Росії в Україну здійснено переказів на суму 935,5 млн. дол. Це становило понад третину - 37,6% - від усіх транскордонних переказів в Україну.

За перші два місяці поточного року обсяги переказів з РФ в Україну становили понад 95 млн. дол. Це становило 27,73% від усіх грошових переказів з-за кордону в Україну.

При цьому майже п'яту частину із цих коштів (19,08%) становили перекази через Western Union, а ще майже 7% припадало на MoneyGram.

Новини на цю ж тему