Поліція назвала ім'я лондонського нападника

Khalid Masood being treated at the scene of the Westminster attack Копирайт изображения AP
Image caption Халіда Масуда застрелили під час його нападу біля парламенту

Лондонська поліція назвала ім'я чоловіка, якого вважають відповідальним за напад біля стін парламенту - його звати Халід Масуд.

Масуд, який загинув під час нападу, останнім часом не був під слідством, хоча раніше його засуджували за побиття людей.

52-річний чоловік народився в графстві Кент, але останнім часом жив у Західному Мідленді.

Відповідальність за напад взяла на себе "Ісламська держава".

У поліції кажуть, що не знали про наміри Масуда вчинити напад.

Раніше, в період між 1983 і 2003 роками, його засуджували за завдання тяжких травм, володіння зброєю і порушення громадського порядку.

За тероризм його не засуджували.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Криміналісти прочісують Парламентську площу

Після нападу, який забрав життя чотирьох людей, включно з самим нападником, у Лондоні і Бірмінгемі затримано вісьмох осіб.

Раніше повідомляли про п'ятьох загиблих.

Жертвами атаки стали поліцейський Кіт Палмер, Айша Фрейд, яка працювала в лондонському коледжі, і американець Курт Кохран.

Семеро поранених досі в критичному стані. Окрім них до лікарні потрапили ще 29 людей, повідомляє поліція.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Свідки теракту 22 березня

Напад, який стався в середу вдень, почався з того, що чоловік проїхався автомобілем по тротуару вздовж Вестмінстерського мосту, збивши на шляху десятки перехожих.

Потім він побіг до стін парламенту, де заколов ножем неозброєного поліцейського Палмера. Після цього інші правоохоронці застрелили його.

Тереза Мей віддала шану загиблому поліцейському, назвавши його "героєм до останнього дюйма".

Троє інших поранених поліцейських зараз у стабільному стані, сказала вона.

"Ісламська держава" заявила через своє інформагентство, що нападник був її "солдатом".

Копирайт изображения PA/Facebook
Image caption Поліцейський Кіт Палмер спробував зупинити нападника. Айша Фрейд залишиться у спогадах усіх, сказала директорка коледжу, в якому вона працювала

Аналіз: обережні слова прем'єрки

Домінік Касьяні, кореспондент з внутрішніх справ

Обережна заява прем'єр-міністра про те, що вбивця колись був під слідством, викликає більше запитань, ніж дає відповідей.

Виходить, що цього чоловіка не взяли до уваги, бо він був "другорядною фігурою" в якійсь іншій операції. Вона навіть не уточнила, чи у розслідувачів з МІ5, які не взяли його до уваги, була на це вагома причина, чи фігурував він у розслідуванні якихось злочинів і чи взагалі його коли-небудь затримували.

Однак вона знову наголосила, що він не вписувався в "актуальну картину розвідки", що означає, що за ним взагалі не спостерігали. Це вказує на дуже складну дилему, з якою стикаються служби безпеки, що борються з подібними загрозами.

Щодня їм доводиться виставляти пріоритети: кого переслідувати, а кого можна ігнорувати. Люди, які раніше становили загрозу, можуть змінювати спосіб думання. Вони виростають, заводять дітей і вкорінюються у стабільне життя. Тоді як MI5 зосереджена на тих, хто, за даними спецслужби, має найбільш розвинені плани.

І дехто з тих, кого вони списують з рахунків або тимчасово ігнорують, з часом стають значно небезпечнішими, ніж про них думали спочатку. До таких належить ватажок угруповання, яке влаштувало вибухи в метро в 2007 році, а також один з двох чоловіків, які вбили в 2013 році британського солдата Лі Ріґбі на півдні Лондона.

Розвідка ніколи не дає повної картини. Це навіть не пазл, в якому бракує деяких шматків. Це скоріше намагання протлумачити фрагменти інформації, які рідко складаються в щось цілісне.

Серед інших новин:

  • Королева заявила, що перебуває в "думках, молитвах і в найглибшому співчутті" з тими, хто став жертвами цього "жахливого насильства"
  • У парламенті переглянуть заходи безпеки, повідомили в Міністерстві оборони
  • Прапор на будівлі парламенту приспустили
  • Перш, ніж почати своє звичайне засідання у четвер, члени парламенту провели хвилину мовчання
  • Папа Римський у листі до архієпископа Вестмінстерського сказав, що "глибоко засмучений" подіями і "запевняє британський народ у своїх молитвах"
Копирайт изображения Getty Images
Image caption Люди приносять квіти до місця нападу
Копирайт изображения EPA
Image caption Серед квітів - фотографія загиблого поліцейського Палмера

Також на цю тему

Новини на цю ж тему