НБУ закликає убезпечити клієнтів російських банків

пікет біля "Сбєрбанку" Копирайт изображения UNIAN

Національний банк України просить правоохоронців забезпечити клієнтам банків із російським державним капіталом вільний доступ до їхніх коштів у банківських відідленнях та банкоматах.

Про це на брифінгу заявила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Вона заявила, що нині діяльність цих банків в Україні цілком відповідає вимогам НБУ, а самі банки є фінансово стабільними. Проте, за словами заступниці голови Нацбанку, "діяльність цих банків обмежується під тиском агресивно налаштованих груп людей, які блокують роботу відділень цих банків, блокують роботу банкоматів і заважають доступу клієнтів до їх рахунків".

Пані Рожкова нагадала, що у банках із державним російським капіталом, що працюють в Україні, близько 1 млн 700 тисяч вкладників мають рахунки на 21 млрд грн.

"Як правова держава, ми повинні забезпечити можливість цивілізованого виходу українських банків з державним рсоійським капіталом з нашого ринку", - заявила Катерина Рожкова.

15 березня НБУ рекомендував РНБО застосувати санкції до "дочок" російських банків із державним капіталом, що працюють в Україні. Ці санкції полягають в омбеженнях на виведення капіталу цих банків з України, і, як запевняють в НБУ, мають захистити інтереси українців-клієнтів цих банків.

16 березня президент Порошенко підписав відповідне рішення РНБО.

22 березня НБУ своєю постановою вніс відповідні зміни до нормативно-правової бази для забезпечення реалізації санкцій до банків, визначених у рішенні РНБО, і ввів їх у дію з 23 березня 2017 року.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему