Екс-президент Єгипту вийшов із-під варти

Мурабак Хосні Копирайт изображения Reuters

Колишній президент Єгипту Хосні Мубарак вийшов із-під варти. Шість років тому його відсторонили з посади.

Пан Мубарак зилишив військовий шпиталь на півдні Каїра і вирушив до свого дому в північному передмісті Геліополіса, сказав його адвокат.

Його мали звільнити раніше у цьому місяці. Після того, як вищий апеляційний суд Єгипту виправдав його за загибель демонстрантів у 2011 році під час повстання.

Пану Мубараку 88 років. Він став президентом у 1981 році після вбивства Анвара Садата.

Він перебував у військовому шпиталі Мааді з 2013 року, коли його перевели туди під заставу із в'язниці Тора.

Пана Мубарака засудили до довічного ув'язнення за звинуваченням у 2012 році в причетності до вбивства демонстрантів, які загибли від рук сил безпеки в лютому 2011 року.

Коли завершився повторний судовий процес, суддя у травні 2015 року ухвалив, що пан Мубарак може вийти з-під варти.

Проте, уряд президента Абделя Фаттах аль-Сісі не хоче, щоб екс-президента звільняли. Там кажуть, що цей крок може призвести до жорсткої реакції суспільства.

Пан Сісі служив начальником військової розвідки пана Мубарака. Він був причетним до повалення військовими його демократично обраного наступника Мухаммеда Мурсі, в 2013 році.

Вважають, що під час протестів у Каїрі, Олександрії, Суеці та інших містах Єгипту загинули понад 800 людей у зіткненнях із силами безпеки. Повстання тривало 18 днів, яке змусили пана Мубарака піти у відставку.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему