У Мінську звільнили лише журналістів - під вартою досі 10

У Мінську затримали без пояснень Копирайт изображения Kristina Berdynskikh

Щонайменше десятеро затриманих залишаються в міліції у столиці Білорусі Мінську. Чотирьох журналістів відпустили, зокрема й українку Христину Бердинських.

Про пані Бердинських повідомила через Facebook.

"Друзі, у мене все ок. Не обривайте мені телефон [...] Дякую за підтримку. [...] Поки скажу лише, що 10 людей залишаються у московському управлінні міліції ні за що. І ніхто нічого не пояснює."

Пані Бердинських уточнила, що у міліції можуть залишатися "10 чи 11 людей".

Копирайт изображения Khristina Berdynskikh

Вона написала, що всіх працівників ЗМІ білоруські правоохоронці звільнили, однак причин утримання під вартою решти 10 людей вони так і не назвали.

"Спасибі дипломатам. Мені дзвонив посол України та сказав, що вони приїхали в РВВС відразу ж, як тільки дізналися про моє затримання. Спасибі всім, хто репостив і писав", - написала журналістка.

Вона додала, що лише фах врятував працівників ЗМІ від долі інших затриманих.

"Але на жаль, це дуже сумна історія. У тих 10, затриманих ні за що людей, немає таких зв'язків, як у журналістів. Ці люди абсолютно безправні. Їм ніхто нічого не пояснює, на їхні запитання не відповідають, їхні телефони відключені і абсолютно тупикова ситуація. Це дуже сумно".

Раніше Христина Бердинських написала, що її затримали у Мінську.‎

‎"Ми в бусі. Нас 13 людей. Нам кажуть, що ми не затримані. Привезли з'ясовувати обставини у ‎Московське РОВД. Із буса не випускають", - йшлося в пості соцмережі.‎

За словами журналістки, ніхто із затриманих не знав причин того, чому їх привезли у відділок міліції.‎

Пані Бердинських наголосила, що акредитована і працює у Мінську офіційно як журналіст.‎

У суботу, 25 березня, у Мінську запланований марш, на якому ‎демонстранти знову вимагатимуть скасування президентського декрету про ‎‎"дармоїдів".

Новини на цю ж тему