Саакашвілі анонсував об'єднання кількох політичних партій

Міхеіл Саакашвілі Копирайт изображения Ukrinform
Image caption Міхеіл Саакашвілі та інші учасники форуму "Воля" вимагають дострокових виборів Верховної Ради України

Лідер партії "Рух нових сил", екс-голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі заявив про наміри кількох політичних партій об'єднатися.

На форумі, що був організований партією "Воля", пан Саакашвілі також не виключив, що дострокові вибори Верховної Ради відбудуться до кінця 2017 року.

"Думаю, ми знайдемо формулу, потрібно об'єднатися всім цим людям. Смішно і несолідно, коли вони всі окремо гнуть свою лінію... Люди повинні об'єднатися і в межах однієї сили конкурувати один з одним... Ви побачите, найближчим часом буде велике об'єднання", - сказав він журналістам під час форуму.

За словами Міхеіла Саакашвілі, ідеться про об'єднання "Руху нових сил", а також партій "Хвиля", яку створив колишній перший заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе, партій "ДемАльянс", "Воля", а також деяких інших сил.

Представники цих політичних сил взяли участь у форумі створення нової партії.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Партія "Воля" була створена після Євромайдану, у 2014 році

"При тому, що у нас нульове зростання економіки цього року, у влади немає запасу міцності, є багато інших несприятливих міжнародних факторів. Я думаю, що в Україні події розвиватимуться дуже швидко цього року. Все закінчиться виборами", - цитують Міхеіла Саакашвілі інформаційні агентства.

У той же час, президент України в останні тижні вже кілька разів заявляв, що не допустить проведення дочасних виборів, оскільки вони дестабілізують політичну ситуацію в країні.

Спроби об'єднатися. Заради виборів?

Влітку минулого року одразу кілька команд, яких називали "молодими реформаторами", заявили про початок створення нових партій.

Колишній перший заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе у червні 2016-го оголосив про початок створення нової партії - "Хвиля", метою якої назвав "боротьбу з усіма проявами корупції на всіх рівнях".

Тоді до ініціативної групи зі створення партії увійшли, зокрема, екс-заступник генерального прокурора Віталій Касько, депутат парламенту Віктор Чумак, який пройшов до Ради за списком БПП, але вийшов із фракції.

Одночасно, у червні 2016 року, про намір створити нову партію заявили депутати парламенту, які прийшли до Верховної Ради за списком БПП, а до цього були активістами Євромайдану - Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Світлана Заліщук. Базою для утворення нової партії мала стати партія "Демократичний альянс".

Тоді ж депутати, яких називали "європтимістами", підтвердили, що ведуть переговори про об'єднання із партією Давида Сакварелідзе та Віталія Каська.

Екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі у листопаді 2016 року створив "Рух нових сил" і заявляв про співпрацю із обома командами молодих реформаторів.

Усі три політичні сили, критикуючи чинну владу на чолі із Петром Порошенком, висловлюються за дострокові парламентські вибори.

Новини на цю ж тему