Екс-голова ЦРУ: колишній радник Трампа обговорював видачу Ґюлена

Фетхуллах Ґюлен Копирайт изображения AP
Image caption Туреччина звинувачує священнослужителя Фетхуллаха Ґюлена в організації перевороту в липні минулого року.

Колишній радник із національної безпеки президента Трампа Майкл Флінн, обговорював можливість видачі мусульманського священнослужителя, який живе у США - Туреччині.

Про це повідомив екс-директора ЦРУ Джеймс Вулсі.

Туреччина звинувачує священнослужителя Фетхуллаха Ґюлена в організації перевороту в липні минулого року.

У відеоінтерв'ю Wall Street Journal пан Вулсі сказав, що він був під час дискусії, де обговорювали можливість екстрадиції пана Ґюлена в обхід права.

Там був пан Флінн, радник із національної безпеки у виборчій кампанії Трампа, зять президента Туреччини Реджепа Теїпа Ердогана і міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, повідомляє WSJ.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Колишній радник із національної безпеки президента Трампа Майкл Флінн

"Мозговий штурм"

За словами пана Вулсі, він не знає усіх деталей переговорів, оскільки запізнився до їхнього початку, але у тій частині, на якій він був, там серйозно обговорювали способи передати пана Ґюлена із США в обхід офіційної процедури екстрадиції.

Представники пана Флінна не відкидають факту зустрічі, але стверджують, що він ніколи не обговорював можливість порушення закону щодо когось. А також відкидають протизаконну екстрадицію із якої-небудь країни.

Майкл Флінн залишив посаду радника пана Трампа після того, як з'ясувалося, що він кілька разів контактував із російським послом і не надав президенту повну інформацію про ці контакти.

Фетхуллаха Ґюлена вважають у Туреччині другою впливовою людиною за рангом після президента Ердогана. Вони були соратниками, коли останній прийшов до влади, проте потім їхні шляхи розійшлися.

Зараз Ґюлен живе у США. Туреччина домагається його екстрадиції, бо вважає, що саме він стоїть за спробою держперевороту, який стався у Туреччині влітку торік.

Сам Ґюлен категорично заперечує причетність до невдалого путчу і стверджує: якщо Анкара зможе знайти будь-які переконливі докази його провини, він добровільно повернеться до Туреччини і постане перед судом.

Новини на цю ж тему