Навального арештували на 15 діб

Навальний Копирайт изображения AP

Тверський районний суд Москви відправив опозиційного політика Олексія Навального під арешт на 15 діб. Його визнали винним у непокорі правоохоронцям під час неузгодженої акції протесту, що пройшла в Москві у неділю.

За другим адміністративним протоколом - про порушення правил проведення масових заходів - політика оштрафували на 20 тисяч рублів (приблизно 350 доларів).

Сам він заявив, що не вважає себе винним.

Першим розглянули протокол про порушення правил проведення масових заходів. Після того суддя Олеся Орєхова відразу перейшла до розгляду другої адміністративної справи, хоча захист політика не був до цього готовим.

Адвокат заявила, що їй не надали матеріалів другої справи для ознайомлення, тому попросила перенести засідання на вівторок. Однак суддя відмовила у цьому клопотанні, давши захисту п'ять хвилин на підготовку.

Захисниця пана Навального Ольга Михайлова відповіла на це, що суд таким чином порушує право її клієнта на захист і цілеспрямовано хоче винести вирок про арешт на 15 діб сьогодні. У зв'язку з цим адвокат зажадала відводу судді, але отримала відмову.

Вона також попросила допитати свідків затримання Олексія Навального, що вже були у залі суду - його прес-секретаря Кіру Ярмиш та юриста фонду Івана Жданова. Суддя відхилила і це клопотання.

За словами судді, при затриманні опозиціонер виривався, відштовхував співробітників поліції, упирався руками і ногами. Пан Навальний це заперечує.

Промова Навального

Під час засідання опозиціонер зажадав допитати у його справі російського прем'єр-міністра Дмитра Медведєва. Саме йому був присвячений фільм-розслідування опозиціонера, який послужив приводом для акції протесту в неділю. Суд усі клопотання захисту відхилив.

Також політик у своєму виступі на засіданні подякував молоді, особливо школярам, за те, що вони вийшли на акцію: "Я радий, що в нашій країні є такі люди".

Політик закликав усіх затриманих у неділю оскаржити своє затримання. За словами пана Навального, його організація планує подати скарги на незаконне затримання до Європейського суду з прав людини з тим, щоб відсудити компенсацію на користь затриманих.

Олексія Навального затримали у неділю в центрі Москви під час акції протесту проти корупції. Опозиціонер провів ніч у відділенні поліції.

Акції по всій Росії

У російській столиці, де акція у центрі міста не була узгоджена з мерією, поліція затримала понад 1000 людей, підрахувала моніторингова група "ОВД-Инфо". Офіційно поліція говорить про 600 затриманих.

Демонстрації пройшли у Москві, Санкт-Петербурзі та інших російських містах. Влада Москви оцінила чисельність акції у 8 тисяч учасників, організатори говорять про 25-30 тисяч людей, спостерігачі - про 15 тисяч.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
На мітинги протесту в Росії вийшло тисячі людей

Серед затриманих виявилися і співробітники Фонду боротьби з корупцією, яким керує Олексій Навальний.

Приводом для протестних акцій у російських містах стали розслідуванням фонду про імовірну "таємну імперію" прем'єра Дмитра Медведєва.

У своєму фільмі "Він вам не Дімон" Навальний стверджував, що Медведєв через мережу некомерційних організацій володіє численною розкішною нерухомістю у Росії і за її кордоном. На YouTube фільм подивилися понад 12 мільйонів користувачів.

Прем'єр зміст фільму не коментував, а його речниця пов'язала вихід стрічки з підготовкою до виборів президента Росії, які пройдуть у 2018 році, і нагадала про судимості Олексія Навального.

Новини на цю ж тему