У Європі почався турецький референдум

A man casts his vote for the Turkish constitution referendum, in the Turkish consulate general in Cologne, Germany, 27 March 2017 Копирайт изображения EPA
Image caption Чоловік голосує на референдумі у Кельні, Німеччина

Турецькі громадяни в шістьох європейських столицях почали голосувати на референдумі, підготовка до якого збурила хвилю міжнародних суперечок.

Виборці мають вирішити, чи потрібно Туреччині змінити форму правління з парламентської республіки на президентську, що додасть влади президентові Реджепу Ердогану.

Голосувати за межами Туреччини мають право близько трьох мільйонів турків, майже половина з яких живуть у Німеччині.

Однак влада кількох країн не дозволила проводити в себе політичних мітингів перед референдумом.

Це викликало різку суперечку між Туреччиною і деякими країнами ЄС. Президент Ердоган звинуватив голландську і німецьку владу в тому, що вона діє як нацисти.

Цієї неділі у швейцарському Берні в мітингу проти розширення президентських повноважень взяли участь тисячі людей, серед яких курдські демонстранти.

Копирайт изображения EPA
Image caption У Німеччині живе майже 1,5 млн турецьких виборців

Після цього міністерство закордонних справ Туреччини висловило в Анкарі протест швейцарським дипломатам, заявляючи, що мітинг організувала Курдська робітнича партія. Цей рух заборонений в Туреччині, ЄС і США як терористична організація, однак Швейцарія не підтримала цю заборону.

Попри ці конфлікти, у понеділок голосування почалося в аеропортах і на митницях Туреччини, а також в дипломатичних представництвах цієї країни у Німеччині, Австрії, Бельгії, Франції, Швейцарії і Данії.

У самій Туреччині голосування має відбутися 16 квітня.

Новини на цю ж тему