Зять Трампа доповість комісії сенату про зв'язки з Москвою

Джаред Кушнер Копирайт изображения Reuters

Старший радник та зять президента США Дональда Трампа Джаред Кушнер погодився дати свідчення сенатській комісії, яка розслідує факти ймовірного втручання Росії в американську виборчу кампанію.

Зустріч із паном Кушнером підтвердили джерела в комітеті з розвідки Сенату і в адміністрації президента США.

"Під час виборчої кампанії і перехідного періоду Джаред Кушнер відповідав за контакти з іноземними урядами та іноземними чиновниками. З огляду на це він добровільно зголосився виступити в очолюваному Річардом Беррі сенатському комітеті, але час зустрічі ще не встановили", - повідомив телеканалу CNN представник Білого дому.

Комісію Сенату цікавлять зв'язки між співробітниками передвиборного штабу пана Трампа та російськими офіційними особами.

Раніше в Білому домі визнали, що пан Кушнер разом із колишнім радником Трампа з національної безпеки Майклом Флінном зустрічалися із російським послом в США Сергієм Кисляком. Зустріч відбулася в нью-йоркській вежі Trump Tower у грудні минулого року, ще до офіційного вступу пана Кушнера на посаду.

Для Майкла Флінна бесіди з російським послом обернулися гучним скандалом, в результаті пан Флінн подав у відставку.

Копирайт изображения AFP
Image caption Знайомство з російським послом в США Сергієм Кисляком вже вплинуло на посади співробітників адміністрації Трампа

У понеділок газета New York Times повідомила, що сенатська комісія планує допитати пана Кушнера, аби з'ясувати, яку роль він відіграв у організації зустрічей між радниками пана Трампа і російським послом Кисляком, а також з іншими іноземними лідерами.

Крім того, за інформацією NYT, пан Кушнер за наполяганням пан Кисляка особисто провів негласну зустріч із главою російського Зовнішекономбанку Сергієм Горьковим.

Офіційний представник Білого дому в понеділок підтвердив, що пан Кушнер дійсно зустрічався із паном Горьковим, а також, що пан Кушнер делегував одного зі своїх помічників на ще одну зустріч із паном Кисляком.

Будь-які контакти соратників пана Трампа з російською владою зараз стають у центрі уваги, бо ФБР розслідує можливе втручання Москви в американські вибори і звинувачення у можливій причетності до цього скандалу наближених до президента.

Зустріч пана Кисляка, пана Флінна і пана Кушнера в грудні також може мати велике значення, оскільки саме тоді адміністрація президента Барака Обами готувалася накласти на Росію нові санкції і публічно звинуватила Москву в кібератаках, які мали вплинути на підсумки виборів.

Раніше генпрокурор Сешнс, який, як з'ясувалося, двічі за час президентської кампанії розмовляв із російським послом, заявив, що самоусувається від участі в розслідуванні ФБР про можливе втручання Росії в президентські вибори в США.

Російська влада заперечує, що намагалася будь-яким чином вплинути на результати американських виборів.

Дональд Трамп також заперечує, що вони або члени його команди мали будь-які неналежні контакти з Кремлем.

Новини на цю ж тему