Поліція не знайшла зв'язку мід нападником у Лондоні та "ІД"

Вестмінстерський міст Копирайт изображения Getty Images

Поліція Лондона не виявила доказів, які б вказували на зв'язок нападника з Вестмінстерського мосту з угрупованнями "Ісламська держава" і "Аль-Каїда".

У результаті нападу в центрі Лондона в середу загинули чотири людини, а також сам нападник - Халід Масуд. Щонайменше 40 людей отримали поранення, 13 досі перебувають у лікарні.

За словами представника лондонської поліції, Халід Масуд цікавився джихадом, але немає доказів, що він обговорював із кимось напад.

Мати нападника Джанет Аджай казала, що "шокована, відчуває гіркоту й ошелешення" через те, що сталося.

За її словами, вона "пролила багато сліз через загиблих під час нападу".

В інтерв'ю програмі BBC "Панорама" Ніл Басу, помічник комісара лондонської поліції, назвав "спекуляціями" припущення, що пан Масуд був радикалізований, перебуваючи у в'язниці.

"Його метод ґрунтується на попередніх злочинах - простих, що не вимагають серйозної підготовки або великих грошей, і є відображенням риторики лідерів "ІД" щодо методів та закликів вчиняти напади на поліцейських і цивільне населення, але в мене немає доказів того, що він обговорював це з кимось", - сказав пан Басу.

Копирайт изображения Getty Images

Поліція припускає, що автомобіль пана Масуда рухався зі швидкістю 76 миль на годину (122 км на годину), а напад тривав 82 секунди.

Раніше "ІД" заявила, що бере на себе відповідальність за напад.

У поліції повідомили, що паном Масудом не цікавилися секретні або антитерористичні служби. Крім того, немає доказів його відношення до поліцейського розслідування в Лутоні й забороненої мережі аль-Мухаджирун.

"Я знаю, як Масуд скоїв свій злочин, але тепер мені потрібно знати, чому він це зробив. Це важливо для жертв і сімей постраждалих", - додав пан Басу.

У суботу лондонська поліція заявила, що пан Масуд діяв самотужки, але треба з'ясувати, чи були його дії зумовлені "терористичною пропагандою".

Новини на цю ж тему