Порошенко пропонує створити військові суди в Україні

Порошенко Копирайт изображения Facebook

Президент Петро Порошенко пропонує відновити в Україні спеціальні військові суди. Про це він написав у Facebook.

Діяти такі суди будуть відповідно до існуючих міжнародних практик, каже президент.

"Оцінювати дії командирів у бойовій обстановці повинні військові спеціалісти, військові експерти і військові судді, а не цивільні. Принаймні зараз, поки триває ця жахлива підступна гібридна війна", - заявив президент.

На його думку, рішення військових судів не будуть ставитися під сумнів військовими.

Президент заявив, що не може мовчати після вироку одного з цивільних судів, який засудив бойового генерала до ув'язнення на 7 років. Ім'я генерала і назву суду президент не назвав.

Нещодавно Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області засудив до семи років в'язниці генерала Віктора Назарова. Він є ключовим фігурантом гучної справи про збитий сепаратистами літак і загибель 49 українських військових під Луганськом у червні 2014 року.

"Розумію горе родин. Але по-справжньому винним у загибелі наших героїв є ворог, який віроломно вдерся на нашу землю", - заявив Петро Порошенко.

За його словами, стриножити командирів судовими рішеннями було б нерозумно з точки зору гарантування обороноздатності та безпеки.

"Перед командирами всіх ланок військового управління постало питання: чи треба захищати свою країну, судова система якої зараз створена так, що всі твої рішення і дії будуть трактуватися як злочин?", - запитує у Facebook головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко.

Він також не згадує ні ім'я генерала, ні судове рішення, про яке йдеться, проте, каже, що в Україні створили "небезпечний прецедент, який може мати фатальні наслідки для держави".

Віктор Муженко називає цікавою позицію військової прокуратури і запитує, чи призначена вони "тільки карати чи може також захищати командирів?"

Обставини трагедії

Український військово-транспортний літак зазнав аварії 14 червня 2014 року. Він вилетів із Дніпропетровська, його обстріляли під час заходу на посадку в аеропорт Луганська. На борту літака були дев'ять членів екіпажу і 40 військовослужбовців. Усі вони загинули.

Тодішній керівник "Луганської народної республіки" Валерій Болотов заявив, що український літак збили представники самопроголошеної республіки.

У лютому 2017 року Генеральна прокуратура повідомила про завершення досудового розслідування окремої справи про теракт.

Генерал-майор Генштабу Віктор Назаров був арештований у листопаді 2014 року. Його підозрювали у службовій недбалості. Сторона звинувачення довела, що генерал Назаров проігнорував попередження Служби безпеки України про загрозу обстрілу літака бойовиками і дозволив операцію з перекидання десантників з Дніпропетровська в Луганськ.

Сам Віктор Назаров заперечує свою причетність до катастрофи Іл-76 і стверджує, що інформація СБУ про готовність бойовиків збити літак надійшла до штабу АТО занадто пізно.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему