Трамп скасував план боротьби з глобальним потеплінням

Трамп Копирайт изображения Reuters

Президент США Дональд Трамп підписав розпорядження, яке скасовує ключові елементи боротьби з глобальним потеплінням.

План боротьби з глобальним потеплінням розробила адміністрація Барака Обами.

Указ Трампа про енергетичну незалежність скасовує природоохоронні ініціативи, включаючи обмеження на викиди парникових газів на вугільних електростанціях.

Мають переглянути також обмежувальні заходи для вугледобувної, газової і нафтової промисловості.

За словами Трампа, новий указ є "кінцем війни з вугіллям", він сприятиме створенню мільйонів робочих місць в енергетичному секторі та стимулюватиме економіку.

Представники гірничодобувних компаній привітали рішення Трампа.

Захисники навколишнього середовища попереджають, що нові заходи будуть мати серйозні наслідки як для США, так і для всього світу.

При цьому указ формально не скасовує міжнародні зобов'язання США в рамках Паризької угоди щодо клімату, яку підписали у грудні 2015 року.

Під час передвиборної кампанії Трамп обіцяв вийти з Паризької угоди, називаючи її невигідною, а також скасувати низку "зелених" законів, які, за його словами, завдають шкоди економіці.

Що змінить указ Трампа?

У Дональда Трампа принципово інший підхід до навколишнього середовища, ніж у його попередника. Барак Обама вважав, що кліматичні зміни це "реальність, яку не можна ігнорувати".

Копирайт изображения АР
Image caption Трамп обіцяє покласти кінець "війні з вугіллям"

"План чистої енергії" мав скоротити викиди парникових газів на електростанціях, які працюють на вугіллі, щоб виконати зобов'язання, прийняті в Парижі.

Цей план був непопулярний в штатах, де при владі перебувають республіканці, і його постійно оскаржували в суді, особливо представники бізнесу, пов'язаного з використанням нафти, вугілля і газу в якості палива.

У минулому році Верховний суд тимчасово призупинив його дію, поки тривав судовий розгляд.

Адміністрація Трампа стверджує, що скасування цього плану створить нові робочі місця і знизить залежність Америки від імпортного палива.

У Білому домі кажуть, що президент має намір "рухатися вперед в області збільшення виробництва енергії в США".

"Попередня адміністрація знецінила робочих своєю політикою. Ми можемо зберегти навколишнє середовище і при цьому забезпечити людей роботою", - стверджують в команді Трампа.

Президент планує на третину скоротити фінансування Агентства з охорони навколишнього середовища, головою якого він недавно призначив Скотта Прюітта, який з недовірою ставиться до теорії глобального потепління.

Паризька угода передбачає відмову урядів від використання викопного палива і зменшення викидів двоокису вуглецю з метою стримування глобального потепління.

У минулому Трамп стверджував, що кліматично зміни - "це справа рук і вигадка китайців".

Однак в кінці минулого року він визнав, що "є певний зв'язок" між людською діяльністю і кліматичними змінами.

В даний час неясно, якою є позиція США саме щодо Паризької угоди.

Але що б не вибрали США - Євросоюз, Індія і Китай стверджують, що будуть виконувати взяті на себе в Парижі зобов'язання.

Новини на цю ж тему