Тереза Мей підписала лист, який запускає "брекзит"

Мей Копирайт изображения РА

Прем'єр Великої Британії Тереза Мей підписала лист, який офіційно запускає "брекзит".

Лист із офіційним повідомленням щодо використання Британією 50-ї статті Лісабонського договору з метою виходу з Європейського союзу доставлять голові Європейської ради Дональду Туску в середу.

Документ принесуть о 12.30 по Лондону (14.30 за Києвом) посол Британії в ЄС сер Тім Барроу. Цей момент стане формальним початком процедури "брекзиту".

Після цього Тереза ​​Мей проведе зустріч із кабінетом міністрів, а потім виступить у британському парламенті.

Використовуючи 50-ту статтю Лісабонського договору, керівник британського уряду повідомляє ЄС про вихід з союзу.

З часу референдуму у Великій Британії, під час якого вирішилась доля "брекзиту", минуло 9 місяців.

Переговори про умови виходу та майбутні відносини не можуть відбутися, поки Британія формально не повідомить ЄС про вихід.

Нещодавно королева Єлизавета ІІ схвалила закон про вихід Британії із ‎Євросоюзу.

Загалом цей ‎процес має тривати близько двох років.‎

Обидві палати британського парламенту остаточно схвалили закон, що запускає статтю 50 Лісабонського договору, за якою кожна країна ЄС має право ‎ухвалити рішення вийти із союзу.

Стаття 50

Договір про Європейський Союз, більш відомий як Лісабонський договір, підписали у 2007 році.

Він замінив конституцію ЄС, яку на референдумах відкинули Нідерланди і Франція.

Лісабонський договір став першим з документів ЄС, в якому допускали можливість виходу з ЄС. Цьому і присвячена 50 стаття документа.

Саме пункт 2 цієї статті, на який посилається законопроект, свідчить, що країна, яка бажає вийти з ЄС, ухвалює це рішення відповідно до своєї конституції, після чого її уряд подає офіційне повідомлення до керівних органів ЄС.

Після британського референдуму в ЄС уточнили, що це повідомлення може бути подано як письмово, так і усно.

У пункті 3 цієї ж статті, однак, йдеться, що членство країни в ЄС припиняється з моменту початку дії угоди про умови її виходу або через два роки після подання повідомлення, якщо відповідної угоди досягти не вдалося. Втім, сторони можуть за спільною згодою продовжити терміни переговорів про умови виходу.

І фахівці, і автори статті 50 визнали, що не припускали, що колись цю статтю будуть застосовувати на практиці. Тому порядок виходу з ЄС прописано у ній досить нечітко. ‎

Також на цю тему

Новини на цю ж тему