Проти дружини Фійона порушили справу

Пенелопа Фійон Копирайт изображения Getty Images
Image caption Серед співробітників парламенту майже ніхто не знав, що там працює Пенелопа Фійон

Проти дружини кандидата на пост президента Франції Франсуа Фійона офіційно розпочали розслідування через звинувачення в організації фіктивних робочих місць.

Пенелопа Фійон провела цей день на допиті в магістраті, судово-прокурорському органі у Франції.

Прокуратура оголосила про порушення кримінальної справи відносно самого пана Фійона 14 березня.

Пана Фійона підозрюють у розтраті держкоштів: згідно зі звинуваченнями, він платив сотні тисяч євро членам своєї сім'ї за роботу, яку вони не виконували.

Копирайт изображения AFP
Image caption Французькі ЗМІ повідомили, що в лютому пан Фійон купив у модного паризького кравця Арні два костюми вартістю понад 13 тияч доларів.

Сам кандидат від правоцентристської партії "Республіканці" і його дружина заперечують всі звинувачення. Пан Фійон вважає звинувачення проти нього політично мотивованими. Він не планує залишати передвиборчу гонку.

Французьке видання Canard Enchaine раніше припустило, що під час роботи пана Фійона у парламенті в 2000-і роки, він зробив дружину своєю фіктивною помічницею і виплатив їй сотні тисяч євро.

Подружжя наполягає, що Пенелопа Фійон дійсно працювала помічницею свого чоловіка. Однак є повідомлення про те, що у Пенелопи Фійон не було навіть пропуску до парламенту, а серед співробітників майже ніхто не знав, що вона там працює.

Також слідчі вивчають платежі на суму понад 80 тисяч євро (86 тисяч доларів), які отримаои діти пана Фійона, Марі і Шарлем. Пан Фійон стверджує, що оплачував їхні юридичні послуги. Але у цей період ані син, ані донька пана Фійона не були юристами.

Також у слідства є питання до того, яку роботу Пенелопа Фійон виконувала в літературному журналі, що належить мільярдерові і другові сім'ї Марку Ладре ​​де Лашарьеру. Від журналу вона отримувала 3,5 тисяч євро на місяць із травня 2012-го по грудень 2013 року.

У березні з паном Фійоном трапився ще один скандал. Французькі ЗМІ повідомили, що в лютому пан Фійон купив у модного паризького кравця Арні два костюми вартістю понад 13 тияч доларів. Пан Фійон заявив, що за них заплатив один із його друзів.

У Франції встановили ліміт у розмірі п'яти тисяч доларів, які приватні особи можуть пожертвувати кандидатам у президенти під час виборчих кампаній.

Пана Фійона довго вважали лідером президентської кампанії у Франції. Наразі він поступається популярністю лідеру "Національного фронту" Марін Ле Пен і центристу Еммануелю Макрону. Вибори у Франції пройдуть у квітні і травні цього року.

Новини на цю ж тему