Енергетичний гігант Westinghouse заявив про банкрутство

логотип Toshiba Копирайт изображения Getty Images

Westinghouse Electric - американська ядерно-енергетична компанія, що належить японському концерну Toshiba, повідомила про банкрутство.

Компанія намагається розібратися з величезними збитками, які призвели до кризи всього концерну Toshiba та поставили під загрозу його майбутнє.

Westinghouse мала великі перевитрати у двох американських проектах у Джорджії та Південній Кароліні.

Україна купує у Westinghouse паливо для своїх атомних електростанцій.

Що пішло не так?

У грудні 2016 року Toshiba попередила своїх інвесторів, що компанія зазнала величезних збитків через Westinghouse.

Активи ядерноенергетичної компанії, ймовірно, коштують менше, ніж передбачалося. Westinghouse також має суперечливі борги.

Концерт Toshiba сподівався продати контрольний пакет акцій Westinghouse.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Атомна електростанція компанії Westinghouse у США

Через ситуацію довкола Westinghouse Toshiba двічі переносила публікацію звітності за третій фінансовий квартал, який завершився у грудні минулого року. ТеперToshiba має опублікувати фінансовий звіт 11 квітня.

У концерні заявляють про втрату близько $6,3 млрд, оскільки деякі ядерні активи у США коштують набагато менше, ніж передбачалося.

Ядерноенергетичні послуги складають близько третини доходів промислового гіганта.

Чи допоможе це Toshiba?

Заява про банкрутство Westinghouse має допомогти зменшити майбутні збитки Toshiba.

Через проблеми Westinghouse акції Toshiba були у вільному падінні, втративши більше 60% від грудня 2016 року, коли компанія вперше заявила про фінансові проблеми.

У лютому голова Toshiba пішов у відставку, а корпорація затримала публікацію фінансової звітності через розбіжності з аудиторами.

Копирайт изображения Reuters
Image caption На тлі повідомлень про багатомільярдні збитки голова ради директорів Toshiba Сігенорі Сіга оголосив про відставку

Через фінансові проблеми концерну деякі аналітики розмірковують над тим, чи зможе Toshiba взагалі пережити цю кризу. Ймовірно, компанія буде вимушена продати деякі зі своїх підрозділів, наприклад, виробництво чипів пам'яті.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему