Мей про брекзит: шляху назад немає

Лондон Копирайт изображения АР

Вихід Британії з ЄС - історичний момент, після якого не може бути повернення назад, заявила прем'єр Великої Британії Тереза Мей.

Вона також сказала, що це унікальна можливість "формувати більш світле майбутнє" для Британії.

Звернення до членів парламенту керівник британського уряду виголосила після того, як посол Британії у ЄС Тім Барроу вручив лист із сповіщенням про вихід з Євросоюзу голові Європейської ради Дональду Туску.

У листі Лондон офіційно повідомив ЄС, що йде, використовуючи 50 статтю Лісабонського договору.

"Стаття 50 почала діяти й, відповідно до побажань британського народу, Сполучене Королівство залишає Європейський Союз", - заявила пані Мей.

Копирайт изображения РА
Image caption Мей підписала лист до ЄС

Вона зазначила, що Британія прийматиме власні рішення і власні закони і "скористається цією можливістю, щоб побудувати більш сильну, справедливу Британію, країну, яку наші діти і онуки з гордістю називатимуть домом".

Керівник британського уряду розповіла депутатам, що це "момент для країни, щоб зібратися разом".

Вона заявила, що Британія залишатиметься найкращим другом ЄС, але її погляди будуть спрямовані також і за межі Європи.

"Ми можемо повернутися обличчям до минулого і вірити, що цього не можна робити, чи ми можемо дивитися у майбутнє з оптимізмом і надією, вірити у безкінечну силу британського духу", - сказала вона і додала, що обирає віру у Британію і у те, що найкращі дні ще попереду.

Лідер ліберальних демократів Тім Фаррон, який виступав проти "брекзиту", заявив, що Мей викривила волю народу, "стрибнула у прірву" без жодної ідеї, де в результаті опиниться країна.

Копирайт изображения ВВС

50 стаття дає обом сторонам два роки для підписання угоди. Якщо ЄС і Британія не домовляться продовжити цей термін, Лондон має залишити ЄС 29 березня 2019 року.

З часу референдуму про "брекзит" минуло 9 місяців.

"Ми вже сумуємо"

За кілька хвилин після того, як Дональд Туск отримав листа, він заявив: "Ми вже сумуємо. Дякую і до побачення".

Він сказав, що цей день не був щасливими для нього чи ЄС і пообіцяв почати підготовку для "упорядкованого виходу" Великої Британії.

За його словами, мета ЄС під час переговорів - зменшити шкоду і "мінімізувати втрати" для громадян ЄС, підприємств і держав-членів.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему