США: співробітницю Держдепу звинуватили в зв'язках з розвідкою Китаю

Співробітник китайської служби безпеки в Пекіні Копирайт изображения AP
Image caption Співробітницю Держдепартаменту США звинувачують в зв'язках з двома китайськими агентами

Співробітницю Держдепартаменту США, яка має доступ до секретної інформації, звинувачують в приховуванні контактів з агентами китайської розвідки, повідомляє міністерство юстиції США.

В обвинувальному висновку стверджується, що 60-річна Кендіс-Марі Клейборн отримала подарунки на суму в десятки тисяч доларів.

Її звинувачують в перешкоджанні офіційному розгляду справи та наданні хибних свідчень ФБР.

Пані Клейборн заарештували у вівторок. На наступний день в суді вона відмовилася визнавати свою провину.

Кендіс-Марі Клейборн почала працювати в Держдепартаменті у 1999 році. Вона працювала в кількох іноземних дипломатичних місіях, зокрема в Іраку, Судані та Китаї.

Вона мала доступ до інформації вищого ступеня секретності, тому була зобов'язана повідомляти про всі контакти з особами, яких підозрювали в зв'язках з іноземними розвідками, повідомляє мін'юст.

"Клейборн не стала інформувати про регулярні контакти з двома агентами розвідки КНР, навіть коли вони протягом п'яти років робили їй та її родині подарунки, які сумарно оцінюють у десятки тисяч доларів ", - йдеться в заяві.

Зокрема, її звинувачують в тому, що у 2011 році вона отримала 2 500 доларів від китайського агента за інформацію про економічну політику США щодо КНР.

У заяві йдеться, що пані Клейборн зізналася спільнику, що навмисне заплутала співробітників Держдепартаменту, які проводили внутрішнє розслідування, і агентів ФБР, які цікавилися її зв'язками з китайцями.

У документі також стверджується, що після того, як нанеї вийшли представники ФБР, вона доручила спільникам знищити сліди її контактів з іноземними агентами.

Попереднє слухання справи в суді призначено на 18 квітня.

Їй загрожує до 20 років ув'язнення за перешкоджання офіційному розслідуванню, а за обман співробітників ФБР - до п'яти років.