Путін: протести призвели до "Майдану" і "арабської весни"

мітинг Копирайт изображения Getty Images

Президент Росії Володимир Путін, говорячи про затримання учасників акцій опозиції 26 березня, заявив, що саме несанкціоновані протести "призвели до перевороту в Україні в 2014 році".

Путін також згадав про події "арабської весни".

"...я вважаю неправильним, якщо якісь політичні сили намагаються використати у своїх корисливих інтересах цей інструмент не для поліпшення ситуації в країні, а для само розкручення на політичній арені напередодні якихось політичних подій, в тому числі виборних кампаній всередині країни", - сказав президент Росії під час Арктичного форуму в Архангельську.

Володимир Путін підкреслив, що Росія послідовно бореться з корупцією і нагадав, що Захід критикує російські затримання "на фоні розправ поліції в Парижі з демонстрантами у зв'язку з убивством одного з громадян - француза китайського походження - прямо у нього вдома".

Копирайт изображения АР

За його словами, боротьба з корупцією має проводитись, але громадян не повинні використовувати "у вузькокорисливих політичних цілях".

"Всі повинні діяти під час політичних процесів в рамках закону. Всі, хто виходить за рамки цього закону, мають нести покарання відповідно до російського законодавства", - заявив Путін.

Акції протесту пройшли в Москві і ряді інших міст Росії 26 березня. У більшості міст акції протесту під різними приводами не були узгоджені владою.

Точна кількість затриманих невідома. Однак тільки у Москві, за даними громадської організації ОВС-Інфо, їх було більше 1300 осіб.

Поліція під час акцій діяла досить жорстко, кореспонденти ВВС бачили, як кілька людей отримали палицями по голові.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему