Каннський фестиваль критикують за фотошоп ніг Клаудії Кардинале

Постер Копирайт изображения EPA
Image caption До початку фестивалю понад місяць, але афіша заходу вже спричинила скандал

Каннський кінофестиваль 2017 року опинився у центрі скандалу за місяць до свого початку. Організаторів кіноогляду розкритикували після того, як з'ясувалося, що на офіційному постері фотографію актриси Клаудії Кардинале зразка 1959 року змінили: ноги кінозірки стали тоншими.

Користувачі порівняли дві фотографії в одному анімованому GIF-файлі, який розлетівся у соцмережах.

"Хоча сам постер чудовий, доводиться із сумом констатувати, [...] що фото значно ретушували у порівнянні з оригіналом: на ньому, наприклад, зменшили талію і вигини стегна актриси. Як сумно", - кажуть у французькому журналі Telerama.

На фотографії 1959 року босоногу італійку в довгій спідниці відобразили під час життєрадісного стрибка на римському даху в теплий полудень.

Сум французьких журналістів розділили численні коментатори в соцмережах, які засудили фоторедакторів фестивалю за бодішеймінг і "диктат худорлявості".

"Навіщо кроїти тіло Кардинале так драматично, заради офіційного постера #Канн2017"? - здивувалася британська режиссерка Анна Роуз Холмер.

"Вони наважилися доторкнутися до Клаудії Кардинале ... Куди котиться цей божевільний світ...", - питає користувач Twitter під псевдонімом "Світський монах".

"Клаудія Кардинале, символ краси, струнка і прекрасна на оригінальному знімку. Спроба вирізати з неї кілограми - це скандал", - обурилася в розмові з France Presse секретар громадської організації "Дозвольте собі фемінізм!" Клер Серра-Комб.

"Не місце реалізму"

Втім, сама пані Кардинале не вважає ретуш ганебною.

Копирайт изображения EPA
Image caption Кардинале (на фото - праворуч) зберігає життєву і творчу активність

"Це зображення відретушували, аби показати легкість, яка неначе робить із мене гру уяви. Тут немає місцю реалізму. Я переконана феміністка, не бачу ніякого посягання на жіноче тіло. У світі відбуваються куди більш гідні обговорення речі. Не будемо забувати, що це всього лише кіно ", - заявила актриса France Presse.

Директор Каннського фестивалю Тьєррі Фремо також став на захист постера. Він сказав, що спочатку його чудово прийняли.

"Що це за ідіотська полеміка навколо каннської афіші? Будь-яке промо-фото так чи інакше піддається ретуші", - написав президент UniFrance Films Жань-Поль Саломе у Twitter. Його запис ретвітнув Фремо.

70-й Каннський фестиваль пройде з 17 по 28 травня, а фільми, що беруть участь у конкурсі, оголосять 13 квітня.

Головою журі стане іспанський режисер Пабло Альмодовар.

За більш ніж півстолітню кар'єру 78-річна Кардинале знялася у понад 80 фільмах, серед яких: "Леопард" Лукіно Вісконті і "Вісім з половиною" Федеріко Фелліні.

Італійка народилася у Тунісі, з дитинства говорила французькою, а італійську вивчила вже у зрілому віці. Більшу частину життя актриса провела у Франції, зберігаючи італійське громадянство.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему