Росія “намагалася контролювати вибори в США” - американський сенатор

Марк Уорнер і Річард Барр Копирайт изображения Reuters
Image caption Марк Уорнер і Річард Барр

Росія намагалася "контролювати" демократичний процес у США, каже сенатор, який займається розслідуванням імовірного втручання Росії у вибори в США.

Слухання сенатського комітету з розвідки відкрилося у четвер вранці. Джаред Кушнер, зять президента Дональда Трампа, повинен з'явитися там наступного тижня.

Американські спецслужби вважають, що Росія намагалася допомогти пану Трампу виграти вибори в листопаді, завдаючи шкоди кампанії Хілларі Клінтон.

Але президент Росії Володимир Путін категорично відкинув ці звинувачення.

У вступному слові комітету, заступник голови комітету Марк Уорнер сказав, що "Росія прагнула контролювати наш демократичний процес", використовуючи кампанію дезінформації у соціальних медіа, яку він описує, як "російську пропаганду на стероїдах".

За його словами, у четвер на засіданні розглянуть, як Росія могла використовувати технології для поширення дезінформації у США, у тому числі можливості генерації фальшивих новин для виборців у ключових штатах, таких як Вісконсин, Мічиган і Пенсильванія.

"Вкрадену інформацію" публікували через веб-сайти, такі як Wikileaks. Містер Уорнер сказав, що у той час це призвело до максимальної шкоди одному з кандидатів.

"Вони зробили це з безпрецедентним рівнем складності", - сказав він.

Голова комітету республіканець Річард Барр сказав: "Ми всі під прицілом складного і вправного противника".

Колишній директор Агентства національної безпеки Кіт Александр буде одним із тих, хто свідчитиме в четвер.

Пан Кушнер, який одружений із донькою містера Трампа Іванкою, зголосився виступити в Комітеті Сенату з розвідки. У Білому домі сказали, що він має з'явитися наступного тижня.

Під час спільної прес-конференції на початку цього тижня, пан Барр і пан Уорнер пообіцяли "не ухилятися від істини".

Коли пана Барра запитали, чи бачив він якийсь зв'язок між паном Трампом і втручанням Росії, він сказав: "Ми знаємо, що наше завдання полягає в тому, аби відповісти на це питання американському народові".

Пан Барр сказав, що також йшла мова про те, аби допитати Майкла Флінна, якого пан Трамп звільнив із посади радника національної безпеки за те, що він не надав інформації щодо своїх контактів із російським послом.

Чи з'явиться він - невідомо.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему