Стерджен підписала запит на проведення референдуму

Нікола Стерджен Копирайт изображения SCOTTISH GOVERNMENT

Перший міністр Шотландії підписала лист до прем'єра Британії із проханням офіційно провести другий шотландський референдум про незалежність.

Шотландські депутати дали 69 голосів на користь нового референдуму, проти - 59.

Нікола Стерджен стверджує, що Шотландія має зробити свій вибір, яким шляхом іти після "брекзиту".

Копирайт изображения SCOTTISH GOVERNMENT

Уряд Британії вже заявив, що не блокуватиме референдум, поки процес "брекзиту" не завершиться.

Прем'єр-міністр Тереза Мей зустрічалася із пані Стерджен для переговорів у Глазго в понеділок. Британська прем'єрка неодноразово наполягала на тому, що "наразі не час" для проведення референдуму.

Згідно із законом, перед тим, як подавати запит щодо референдуму до уряду Британії, пані Стерджен мала отримати дозвіл шотландського парламенту.

Лист відправлять на Даунінг-стріт у п'ятницю.

Копирайт изображения Daily Mail
Image caption У черговому номері Daily Mail опублікували "жартівливу" статтю Сари Вайн про ноги двох найважливіших жінок-політиків Британії

Пані Стерджен прагне провести референдум з весни наступного року до весни 2019 року. Вона також вказала, що буде готова вести переговори щодо термінів.

Очікують, що запит відхилять, і тоді, як казала пані Стерджен, вона повідомить про подальші кроки свого уряду в квітні. Тоді ж депутати шотландського парламенту повернуться з великодніх канікул.

Дводенні дебати в парламенті Шотландії щодо референдуму за незалежність почалися минулого тижня, але їх відклали через напад у Лондоні.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему